USD/CAD, ABD verileri üzerine 1.3400 seviyesi yakınlarında taze zirvelerine dokundu


  • Parite 1.3380 civarında 3-günlük taze zirvelerini kaydetti.
  • ABD Üretici Fiyat Endeksi Mart ayında aylık bazda %0.5 yükseldi.
  • WTI, IEA raporunun ardından yaklaşık %1 düştü.

Kanada Doları, haftanın ikinci yarısında Amerikan mevkidaşı karşısında defansif işlem görürken, USD/CAD paritesini 1.3380 bölgesindeki 3-günlük taze zirvelerine yükseltti.

ABD Doları çevresindeki alım ilgisi, ABD’den gelen pozitif veriler ve ham petrol fiyatlarının aşağı yönlü düzeltmesi üzerine 1.3400 seviyesi civarına doğru itti.

West Texas Intermediate, IEA’nın ham petrol üzerine talep görünümünün oldukça belirsiz bir senaryo ile karşı karşıya olduğunu söylemesinin ardından 63.70$ bölgesinde %1 civarı kayıpla seyrediyor.

Ayrıca EIA, Çarşamba gününde ABD ham petrol stoklarının geçtiğimiz haftada 7 milyon varilden fazla arttığını ve önceki haftanın 7.3 milyon varil artışa eklendiğini bildirdi ve WTI üzerinde ağırlık yarattı.

Bu arada ABD Dolarının şu anki yukarı yönlü momentumu, ABD Üretici Fiyat Endeksi’nin (ÜFE) Mart ayında aylık bazda %0.6 ve bir yıl öncesine göre %2.2 artması ve iki okumanın da piyasalara yukarı yönlü sürpriz yapmasının ardından güçlendi. Aynı çizgide İlk İşsizlik Başvuruları, haftalık bazda 196 bin ile geçtiğimiz 50 yılın en düşük seviyesinde arttı.

Kanada’da Yeni Konut Fiyat Endeksi Şubat ayında aylık bazda yatay geldi ve beklentileri karşıladı.

USD/CAD paritesi, an itibariyle gün için %0.53 kazanç ile 1.3386 seviyesinde işlem görüyor.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.3283 (9 Nisan dip), 1.3223 (%50 Fibo Ekim-Aralık yükselişi) ve 1.3195 (200-günlük SMA) seviyelerinde bulunurken, 1.3402 (5 Nisan zirve), 1.3450 (28 Mart zirve) ve 1.3467 (7 Mart zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR