USD/CAD, ABD/Kanada makro verileri sonrasında mütevazı kazançlarına tutunarak 1.3500 seviyesi altında kalmayı sürdürdü


  • Kasvetli ABD aylık perakende satışlar verilerine piyasa tepkisi nispeten yatay oldu.
  • Karışık Kanada enflasyon rakamları, zayıf petrol fiyatları üzerine destek sağlayamadı.
  • Yakın vadede yukarı yönlü hareketin devamı için 1.3500 seviyesi üzerinde sürdürülebilir bir hareket bekleniyor.

USD/CAD paritesi hafif pozitif görünümüne tutunurken, ABD/Kanada makro verileri sonrasında boğalar hala 1.3500 psikolojik seviyesi üzerine sürdürülebilir bir hareket için bekliyorlar.

ABD Doları çok az hareket etti ve taze bir küresel riskten kaçınma dalgası üzerine güvenli liman akışlarıyla destekli kalmayı sürdürdü. Yatırımcılar, güçlü gelen Empire State İmalat endeksi ile kısmen telafi edilen ve  hayal kırıklığı yaratan ABD aylık perakende satışlar verilerini görmezden geldiler.

Bu arada negatif güçlerin bir kombinasyonu Kanada Doları üzerinde ağırlık yarattı ve parite çevresindeki yukarı yönlü görünüme katkıda bulundu. Emtia bağıntılı Kanada Doları, hali hazırda zayıf petrol fiyatlarıyla ağırlık altında kaldı ve karışık gelen Kanada tüketici enflasyonu rakamlarından dinlenme fırsatı kazanamadı.

Bugünkü önemli makro verilerin yoldan çekilmesiyle, paritenin 1.3500 seviyesi yakınlarındaki önemli bariyeri mi aşabileceği, yoksa geçtiğimiz bir haftada tutunduğu geniş işlem aralığı içerisinde iki yönlü fiyat hareketine mi devam edeceğini zaman gösterecek.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.3484
Bugünkü Günlük Değişim 0.0022
Bugünkü Günlük Değişim % 0.16
Bugünkü Günlük Açılış 1.3462
 
Trendler
Günlük SMA20 1.3436
Günlük SMA50 1.3392
Günlük SMA100 1.3343
Günlük SMA200 1.3241
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.3492
Önceki Günlük Dip 1.3456
Önceki Haftalık Zirve 1.3506
Önceki Haftalık Dip 1.338
Önceki Aylık Zirve 1.3522
Önceki Aylık Dip 1.3274
Günlük %38.2 Fibonacci 1.347
Günlük %61.8 Fibonacci 1.3478
Günlük Pivot Noktası S1 1.3448
Günlük Pivot Noktası S2 1.3434
Günlük Pivot Noktası S3 1.3413
Günlük Pivot Noktası R1 1.3483
Günlük Pivot Noktası R2 1.3505
Günlük Pivot Noktası R3 1.3519

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR