USD/CAD, ABD Dolarının güçlenmesi ve ham petrol fiyatlarındaki düşüş üzerine 1,40 seviyesinin üzerine yükseldi


  • USD/CAD paritesi, yukarı yönlü güçlü ivmesini Perşembe gününün ardından Cuma gününde de koruyor.
  • ABD-Çin gerilimleri ve piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı ABD Dolarının güvenli bir liman olarak talep bulmasına yardımcı oldu.
  • Ham petrol fiyatlarındaki keskin gün içi düşüş Kanada Doları üzerinde ağırlık yarattı ve pariteye destek sağladı.

USD/CAD paritesi, Perşembe gününde kaydettiği gün içi yükselişini sürdürdü ve Cuma gününde üst üste ikinci seansında yukarı yönlü ivme kazanmaya devam ederek 1,40 seviyesinin üzerine yükseldi.

Parite, 1.3850 destek bölgesinde direnç göstermesinin ardından Salı gününde belirlediği birkaç haftanın en düşük seviyelerinden iyi sayılabilecek bir toparlanma sergiledi. Paritenin yükselişi, ABD ve Çin arasındaki gerilen ilişkiler üzerine ABD Dolarının güvenli bir liman olarak talep bulmasıyla desteklendi.

Çin'in yeni Hong Kong güvenlik yasasını uygulama kararı, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki diplomatik gerilimlerin daha da artmasıyla ilgili endişeleri artırırken, küresel piyasalardaki risk iştahını kaçırarak ABD Dolarına destek sağladı.

Bununla birlikte koronavirüs salgınının ikinci dalgasına dair endişeler ve Çin’in 2020 yılı için büyüme hedefi belirlememesiyle katlanırken, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin ham petrol talebi üzerine belirsizlikleri arttırdı.

Piyasalardaki tedirginliki ham petrol fiyatlarındaki %7 civarındaki gün içi keskin düşüşle de görülürken, emtia bağıntılı bir para birimi olan Kanada Dolarının talep bulmakta zorlanmasına neden oldu ve USD/CAD paritesine destekleyici kalmayı sürdürdü.

Cuma gününde ABD’den herhangi bir ekonomik veri beklenmezken, Kanada’dan perakende satışlar verileri takip edilecek. Ancak piyasaların odağı ABD ekonomisinin yeniden açılmasına dair gelişmeler üzerinde kalmayı sürdürüyor.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.401
Bugünkü Günlük Değişim 0.0055
Bugünkü Günlük Değişim % 0.39
Bugünkü Günlük Açılış 1.3955
 
Trendler
Günlük SMA20 1.4016
Günlük SMA50 1.4085
Günlük SMA100 1.367
Günlük SMA200 1.3442
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.3971
Önceki Günlük Dip 1.3891
Önceki Haftalık Zirve 1.4141
Önceki Haftalık Dip 1.3901
Önceki Aylık Zirve 1.4299
Önceki Aylık Dip 1.385
Günlük %38.2 Fibonacci 1.394
Günlük %61.8 Fibonacci 1.3922
Günlük Pivot Noktası S1 1.3908
Günlük Pivot Noktası S2 1.386
Günlük Pivot Noktası S3 1.3828
Günlük Pivot Noktası R1 1.3987
Günlük Pivot Noktası R2 1.4018
Günlük Pivot Noktası R3 1.4066

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR