USD/CAD, 1.3300 seviyesi altında mütevazı kayıplarla işlem görüyor


  • USD/CAD, iki-haftalık zirvelerine doğru gece işlemlerindeki pozitif hareketini sürdürmekte başarısız oldu.
  • USD geri çekilmesinin devamı parite üzerindeki aşağı yönlü baskıyı arttırmış görünüyor.
  • Petrol fiyatlarındaki mütevazı bir yükseliş Kanada Dolarını destekledi ve zayıf görünüme eklendi.

USD/CAD paritesi, Avrupa seansının erken saatlerinde hafif yükseldi ve son saatte 1.3280 bölgesi civarındaki taze günlük dip seviyelerine geriledi.

Negatif faktörlerin bir kombinasyonu paritenin iki-haftalık zirvelerine doğru önceki günkü iyi sayılabilecek pozitif hareketini sürdürmesine yardımcı olmakta başarısız oldu ve Salı günündeki işlemlerin erken kısmında taze satışlar teşvik etti.

USD/CAD, faktörlerin bir kombinasyonula baskılandı

ABD Doları gece işlemlerindeki mütevazı kayıplarını sürdürdü ve yenilenen Fed faiz indirimi spekülasyonları üzerine üst üste üçüncü seansında depresif kalmayı sürdürdü. Boğalar ABD Tahvil faizlerindeki mütevazı bir gün içi artışa omuz silkmiş görünüyor.

USD zayıflığından ayrı olarak risk hissiyatındaki bir dönüş ile desteklenen petrol piyasası çevresindeki hafif pozitif bir görünüm, emtia bağıntılı Kanada Dolarının talebinin canlanmasına yardımcı oldu ve parite üzerinde baskı yarattı.

Ancak koronavirüs salgınının dünya ekonomisini zayıflatacağına dair endişeler, petrol fiyatları için güçlü kazançları sınırlı tutabilir ve aşağı yönlü yatırımcılar arasında ihtiyat getirirken dip alımları teşvik etti.

Veri cephesinde ABD’den S&P/Case-Shiller Konut Fiyatları Endeksi ve Conference Board’ın Tüketici Güveni Endeksi verileri takip edilecek. Ayrıca FOMC’den R.Clarida, NABE konferansında bir konuşma yapacak.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.3218
Bugünkü Günlük Değişim -0.0072
Bugünkü Günlük Değişim % -0.54
Bugünkü Günlük Açılış 1.329
 
Trendler
Günlük SMA20 1.3256
Günlük SMA50 1.315
Günlük SMA100 1.3178
Günlük SMA200 1.3213
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.3308
Önceki Günlük Dip 1.3225
Önceki Haftalık Zirve 1.328
Önceki Haftalık Dip 1.3202
Önceki Aylık Zirve 1.3255
Önceki Aylık Dip 1.29
Günlük %38.2 Fibonacci 1.3276
Günlük %61.8 Fibonacci 1.3257
Günlük Pivot Noktası S1 1.3241
Günlük Pivot Noktası S2 1.3192
Günlük Pivot Noktası S3 1.3158
Günlük Pivot Noktası R1 1.3324
Günlük Pivot Noktası R2 1.3357
Günlük Pivot Noktası R3 1.3406

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR