USD/CAD, 1.3100-ortaları civarında birkaç-haftalık dip seviyeleri yakınlarında bir aralıkta konsolide oluyor


  • USD, ABD Tahvil faizlerindeki yükselişin devamıyla destekli kalmaya devam ediyor.
  • Petrol fiyatları çevresindeki süregelen yukarı yönlü hissiyat, Kanada Dolarını destekleyerek kazançları sınırlandırdı.

USD/CAD paritesi anlamlı bir toparlanma kaydetmekte zorlandı ve önceki seansta belirlediği altı-haftalık dip seviyelerinin menzili içerisinde kalmayı sürdürdü.

Parite yönsel bir görünümden yoksun kaldı ve Çarşamba gününde Avrupa seansının erken saatlerinde soğuk kazançlar/minör kayıplar arasında dalgalandı. Ayrıştırıcı güçlerin bir kombinasyonu taze bir ivme sağlamakta başarısız oldu ve parite çevresinde yumuşak/yatay yönlü bir fiyat hareketine neden oldu.

Yukarı yönlü petrol fiyatları USD güçlenmesini nötrledi

ABD-Çin ticaret görülmelerinin yeniden başlaması üzerine artan iyimserlik karşısında, ABD Tahvil faizlerindeki yükselişin güçlü bir şekilde devamı, ABD Dolarına destek sağlamayı sürdürdü ve aşağı yönlü hareketlerin sınırlandırılmasına yardımcı olan önemli faktörlerden biri oldu.

Pozitif faktör, ham petrol fiyatları çevresindeki süregelen yukarı yönlü hissiyatın emtia bağıntılı Kanada Dolarını desteklemesiyle büyük ölçüde nötrlendi ve paritenin 1.3200 seviyesi yakınlarındaki 50-günlük SMA’ya doğru gece işlemlerindeki yukarı yönlü girişimini sınırlı tuttu.

Veri cephesinde ABD’de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), MBA Mortgage Başvuruları ve ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu takip edilecek.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.3152
Bugünkü Günlük Değişim 0.0000
Bugünkü Günlük Değişim % -0.00
Bugünkü Günlük Açılış 1.3152
 
Trendler
Günlük SMA20 1.3274
Günlük SMA50 1.3194
Günlük SMA100 1.3285
Günlük SMA200 1.3315
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.3192
Önceki Günlük Dip 1.3134
Önceki Haftalık Zirve 1.3384
Önceki Haftalık Dip 1.3158
Önceki Aylık Zirve 1.3346
Önceki Aylık Dip 1.3178
Günlük %38.2 Fibonacci 1.3156
Günlük %61.8 Fibonacci 1.317
Günlük Pivot Noktası S1 1.3126
Günlük Pivot Noktası S2 1.31
Günlük Pivot Noktası S3 1.3067
Günlük Pivot Noktası R1 1.3185
Günlük Pivot Noktası R2 1.3218
Günlük Pivot Noktası R3 1.3244

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR