Türkiye: Merkezi yönetim bütçesi Nisan'da 18.3 milyar TL, ve Ocak-Nisan döneminde 54.5 milyar TL açık verdi

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan Nisan 2019'a ilişkin bütçe uygulama sonuçlarına göre, Merkezi yönetim bütçesinde, Nisan ayında 18.3 milyar lira, ve Ocak-Nisan döneminde 54.5 milyar lira açık kaydedildi.

Nisan ayında bütçe gelirleri, geçen yılın aynı ayına göre %10.7 azalarak 57.7 milyar TL, bütçe giderleri %12.8 artarak 76 milyar lira oldu. Ocak-Nisan döneminde bütçe gelirleri, geçen yılın aynı dönemine göre %18.9 yükselerek 276 milyar lira, bütçe giderleri ise %29.5 artışla 330.4 milyar lira oldu.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Türkiye
  • CariDenge
  • EkonomikGösterge