Türk Lirası, TCMB’nin faiz kararı öncesinde Perşembe gününde Dolar karşısında 5.75 ve Euro karşısında 6.35 civarında seyrediyor


Türk Lirası, piyasaların sabırsızlıkla beklediği Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) bugünkü faiz kararı öncesinde Perşembe gününe hafif zayıf bir görünümle başladı ve Dolar karşısında 5.75 ve Euro karşısında 6.35 civarında seyrediyor

Perşembe gününe 5.76 seviyesi civarında başlayan USD/TRY paritesi, sabah saatlerinde yönünü yukarıya çevirerek 5.77 seviyesi civarında günlük zirvelerini test etmesinin ardından kazançlarını silerek 5.75 seviyesine kadar geriledi ve 5.7510 seviyesinde gün içi dip seviyesine dokundu. Son dakikalarda yeniden 5.76 civarına doğru toparlanan parite, en son, gün için %0.22 kazanç ile 5.7580 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/TRY paritesi, haftanın ikinci yarısında Perşembe gününe 6.34 ortaları civarında başladı ve sabah saatlerinde 6.35 ortalarında gün içi zirvelerine dokundu. Bu bölgede dirençle karşılaşan parite kazançlarını sildi ve 6.33 ortalarının hemen altında gün içi dip seviyelerini kaydetti. Son dakikalarda 6.34 ortalarında istikrar kazanmaya çalışan parite, en son, gün için %0.25 kazanç ile 6.3410 seviyesinde işlem görüyordu.

Ayrıca Türk Lirasının 5-Yıllık Kredi Risk Primi (CDS) 390 baz puan civarında seyrediyor.

Piyasaların odağı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın saat 14:00’daki para politikası duyurusu üzerinde kalmaya devam ederken, ayrıca Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) saat 14:45’teki faiz kararı ve saat 15:30’daki AMB Başkanı Draghi’nin basın toplantısı ile birlikte ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri de yakından izlenecek.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR