Suudi Petrol Bakanı Al-Falih: Suudi Arabistan petrol üretimini mart ayında günde 9.8 milyon varil seviyesine indirecek

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Khalid Al-Falih, Financial Times (FT) 'a verdiği röportajda OPEC’in no. 1 petrol ihracatçısının Mart ayında petrol üretimini günde 9.8 milyon varile düşüreceğini söyledi.

Diğer Başlıklar:

  • Mart ayında Suudi ham üretimi, OPEC+ tedarik kesintisi anlaşması kapsamındaki hedefinin günde 500.000 varil altında olacak.
  • Suudi ham ihracatı Mart ayında günde 6.9 milyon varil düşecek.
  • Uluslararası enerji arama ve üretim işlerini geliştirmeyi planlıyor; hidrokarbonlara bağımlılığı azaltmak istiyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Petrol
  • SuudiArabistan
  • Emtialar