Son Dakika: İngiltere Perakende Satışlar Nisan ayında % -18,1 ile tahminlerin altında kaldı


  • İngiltere’de Perakende Satışlar Nisan ayında aylık bazda % -18,1 seviyesinde gerçekleşti.
  • İngiltere'nin çekirdek Perakende Satışlar Nisan ayında -15,2 aylık düşüş kaydetti.
  • GBP/USD paritesi, İngiltere Perakende Satışlar verilerinin ardından 1.2215 seviyesi civarında seyrediyor.

İngiltere'de perakende satışlar, önceki ayın %-5,1 seviyesi ve % -16 beklentileri karşısında Nisan ayında bir önceki aya göre %18.1 düşüş kaydetti. Oto motor yakıt satışlarını hariç tutan çekirdek perakende satışlar, önceki % -3.7 ve % -15 beklentileri karşısında aylık bazda % -15.2 olarak gerçekleşti.

Yıllık bazda ise perakende satışlar, önceki ayın % -5,8 ve % -22.2 beklentileri karşısında Nisan ayında % -22.6 seviyesinde geldi. Çekirdek perakende satışlar da önceki ayın % -4.1 seviyesi ve % -18.2 beklentileri karşısında % -18.4 olarak gerçekleşti.

Önemli noktalar: (ONS aracılığıyla)

“Mağaza dışı perakendecilik satışlarında% 18,0 ile rekor bir artış ve alkol deposu satışlarında% 2,3 oranında devam eden artış dışında tüm sektörler hacimli satışlarda aylık bir düşüş gördü.

Nisan 2020'de giyim satışlarının hacmi, bir önceki aya göre% 34.9 düşmüş olan Mart 2020'ye kıyasla% 50.2 düştü.

Çevrimiçi olarak harcanan oran Nisan 2020'de% 30,7 ile rekor seviyeye yükseldi ve Nisan 2019'da bildirilen% 19,1 ile karşılaştırıldı.

Mağaza dışındaki tüm mağaza türleri, bazı mağazalar yalnızca çevrimiçi ticarete geçtiği için Nisan 2020'de çevrimiçi harcamaların rekor oranlarına ulaştı.

Perakende satış hacmindeki üç aylık büyüme oranı% 8,6 azalırken, gıda ve mağaza dışı perakendecilik hariç tüm sektörlerde geriledi.

Ulusal İstatistik Ofisi (ONS), koronavirüs (COVID-19) ve istatistik üretimi hakkında genel bir açıklama yayınladı. ”

Piyasa tepkisi

İngiliz Sterlini, karamsar perakende satışlar verileri üzerine kayıplarını sürdürürken, GBP/USD paritesi an itibariyle, gün için %0,09 kayıpla 1,2200 bölgesi civarında işlem görüyordu.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR