Ons altın, ABD Dolarının güçlenmesiyle 1650$ seviyesi üzerinde fiyatlanıyor


  • Ons altın, piyasalardaki ihtiyatlı hissiyat üzerine Çarşamba gününde yeniden yukarı yönlü ivme kazandı.
  • ABD Dolarının güçlü bir şekilde talep bulmaya devam etmesi, dolar ile ölçümlendirilen emtianın yukarı yönlü hareketlerini sınırlandırdı.

Ons altın, Avrupa seansının erken saatleri sırasında yükseliş kaydetti ve 1654-55$ bölgesi civarındaki günlük işlem aralığının üst bandı yakınlarına yerleşti.

Kıymetli metal, Salı gününde birkaç haftanın en yüksek seviyesinden 1640$ bölgesine doğru kaydettiği gün içi geri çekilmesini takiben koronavirüs salgını üzerine endişelerle yeniden yukarı yönlü ivme kazandı.

Haftanın başında teyid edilen vaka sayısındaki düşüşe dair son iyimserlik, ABD’deki salgının merkezi olan New York’tan gelen sayılar ve Birleşik Krallık’ta Salı gününde en yüksek günlük ölüm sayısını duyurmasının ardından kayboldu ve yatırımcıları güvenli liman varlıklara yönlendirdi.

Piyasa katılımcıları arasındaki riskten kaçınma hissiyatı, ABD Tahvil faizlerindeki zayıf görünümle de görülürken, getirisiz kıymetli metale destek sağlayarak yukarı yönlü hareketine katkıda bulundu.

Bu arada küresel bir durguluğa dair endişeler, ABD Dolarının küresel rezerv para birimi durumuyla destek kazanmasına yardımcı oldu ve dolar ile ölçümlendirilen bir emtia olan altının kazançlarını sınırlı tuttu.

Günün devamında Kuzey Amerika seansında, FOMC’nin Fed Fonları Hedef Aralığının %0.0-%0.25 aralığına düşürdüğü ve 700 milyar dolarlık Niceliksel Genişleme (QE) programını duyurduğu 15 Mart’taki acil toplantısının tutanakları yayınlanacak. Ek olarak ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu takip edilecek.

XAU/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

XAU/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1649.29
Bugünkü Günlük Değişim 0.91
Bugünkü Günlük Değişim % 0.06
Bugünkü Günlük Açılış 1648.38
 
Trendler
Günlük SMA20 1581.39
Günlük SMA50 1596.03
Günlük SMA100 1552.45
Günlük SMA200 1516.58
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1674.15
Önceki Günlük Dip 1642.98
Önceki Haftalık Zirve 1636.13
Önceki Haftalık Dip 1568.46
Önceki Aylık Zirve 1703.27
Önceki Aylık Dip 1451.3
Günlük %38.2 Fibonacci 1654.89
Günlük %61.8 Fibonacci 1662.24
Günlük Pivot Noktası S1 1636.19
Günlük Pivot Noktası S2 1624
Günlük Pivot Noktası S3 1605.02
Günlük Pivot Noktası R1 1667.36
Günlük Pivot Noktası R2 1686.34
Günlük Pivot Noktası R3 1698.53

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR