Ons altın, 1,600$ seviyesinin hemen üzerinde hafif satıcılı bir görünümle seyrediyor


  • Ons altın, üst üste ikinci seansında kayıplar kaydederken, iki haftanın en yüksek seviyelerinden geri çekilmesini sürdürdü.
  • Paritenin aşağı yönlü hareketi, ABD Doları çevresinde devam eden satışlar ve koronavirüs üzerine endişelerle sınırlı görünüyor.

Ons altın, Perşembe gününde üst üste ikinci seansında kayıplar kaydederken, psikolojik 1,600$ seviyesini aşağı yönlü kırmaya hazırlanıyor.

Kıymetli metal, iki haftanın en yüksek seviyelerinden Çarşamba gününde kaydettiği gün içi gerilemesine Perşembe gününde de devam etti ve ABD Senatosu’nun 2 trilyon dolarlık dev teşvik paketini onaylaması üzerine gelen piyasalardaki son iyimserlikle baskı altında kaldı. Ancak ABD Doları çevresindeki satışların sürmesi, emtiaya destek sağlayarak paritenin kayıplarını sınırlı tutuyor.

Koronavirüs salgını üzerine endişeler, borsa piyasaları çevresindeki zayıf işlem hissiyatına katkıda bulunurken, güvenli bir liman olan altının talep bulmasına yardımcı olmayı sürdürüyor. 

Bu arada ABD Doları, özellikle ABD Federal Rezerv’in (Fed) sınırsız Niceliksel Genişleme (QE) duyurusunun piyasalardaki likidite sıkışıklığına dair endişeleri azaltmasının ardından aşağı yönlü bir görünümle seyretmeyi sürdürüyor. Küresel ekonomik durgunluk üzerine artan korkular, küresel rezerv para birimi olan ABD Dolarına destek sağlasa da, kıymetli metalin de talep bulmasına yardımcı oluyor.

Veri cephesinde ABD’den dördüncü çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH), ve Ticaret Dengesi ön verileri takip edilecek. Ancak piyasaların odağı, koronavirüs salgınının ABD işgücü piyasası üzerindeki etkisi ışığında haftalık İlk İşsizlik Başvuruları verileri üzerinde olacak. Ekonomistler işsizlik başvurularının, önceki haftada kaydedilen 281 bin rakamı karşısında 1 milyona yükselmesini bekliyorlar.

XAU/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

XAU/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1607.04
Bugünkü Günlük Değişim -10.02
Bugünkü Günlük Değişim % -0.62
Bugünkü Günlük Açılış 1617.06
 
Trendler
Günlük SMA20 1589.67
Günlük SMA50 1585.78
Günlük SMA100 1538.44
Günlük SMA200 1506.95
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1638.28
Önceki Günlük Dip 1598.21
Önceki Haftalık Zirve 1561
Önceki Haftalık Dip 1451.3
Önceki Aylık Zirve 1689.4
Önceki Aylık Dip 1547.56
Günlük %38.2 Fibonacci 1613.52
Günlük %61.8 Fibonacci 1622.97
Günlük Pivot Noktası S1 1597.42
Günlük Pivot Noktası S2 1577.78
Günlük Pivot Noktası S3 1557.35
Günlük Pivot Noktası R1 1637.49
Günlük Pivot Noktası R2 1657.92
Günlük Pivot Noktası R3 1677.56

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR