NZD/USD, ABD verileri öncesinde 0,6100 seviyesinin üzerinde mütevazı günlük kayıplarla işlem görüyor


  • NZD/USD paritesi, geçtiğimiz üç işlem gününü kazançlarla kapatmasının ardından momentumunu kaybetti.
  • ABD Dolar Endeksi Perşembe gününde 99 seviyesinin üzerinde dar bir işlem aralığında seyrediyor.
  • ABD’den Markit İmalat PMI ve Mevcut Konut Satışları verileri takip edilecek.

NZD/USD paritesi, haftanın ilk üç gününü kazançlarla kapattı ve bu dönemde yaklaşık 200 pip yükseliş kaydetti. Ancak parite yukarı yönlü momentumunu korumakta zorlandı ve Perşembe gününde bir konsolidasyon evresine girdi. NZD/USD paritesi an itibariyle, gün için %0,35 kayıpla 0.6120 seviyesinde işlem görüyordu.

Yeni Zelanda’dan Perşembe gününde yayınlanan veriler, Kredi Kartı Harcamalarının Nisan ayında yıllık bazda %49,4 düşüş kaydettiğini gösterdi. Küresel borsa endekslerinin zayıf performansıylada görülen karamsar piyasa hissiyatı ve hayal kırıklığı yaratan veriler, Asya ve Avrupa seansları sırasında Yeni Zelanda Doları üzerinde ağırlık yarattı.

Gözler ABD makroekonomik verilerinde

Diğer yandan haftanın ilk yarısında %1’den fazla düşüş kaydeden ABD Dolar Endeksi (DXY) piyasalardaki güvenli liman talebinden faydalanıyor görünürken, paritenin satıcılı görünümünü korumaya zorluyor. DXY, an itibariyle 99,20 seviyesinde hafif alıcılı bir görünümle fiyatlanıyordu.

Günün ikinci yarısında piyasaların odağı haftalık İlk İşsizlik Başvuruları verileri üzerinde olacak. Bunun yanında Markit İmalat ve Hizmetler PMI Mayıs ayı ön verileri ile birlikte Mevcut Konut Satışları Nisan ayı verileri takip edilecek.

Yeni Zelanda’dan ise Cuma gününde ilk çeyrek Perakende Satışlar verileri yayınlanacak.

NZD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

NZD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.6125
Bugünkü Günlük Değişim -0.0020
Bugünkü Günlük Değişim % -0.33
Bugünkü Günlük Açılış 0.6145
 
Trendler
Günlük SMA20 0.6057
Günlük SMA50 0.5994
Günlük SMA100 0.6231
Günlük SMA200 0.6325
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.6159
Önceki Günlük Dip 0.6062
Önceki Haftalık Zirve 0.6157
Önceki Haftalık Dip 0.5921
Önceki Aylık Zirve 0.6176
Önceki Aylık Dip 0.5843
Günlük %38.2 Fibonacci 0.6122
Günlük %61.8 Fibonacci 0.6099
Günlük Pivot Noktası S1 0.6085
Günlük Pivot Noktası S2 0.6025
Günlük Pivot Noktası S3 0.5988
Günlük Pivot Noktası R1 0.6182
Günlük Pivot Noktası R2 0.6219
Günlük Pivot Noktası R3 0.6279

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR