NZD/USD, 0.6600 psikolojik seviyesi menzilinde seans zirvelerine doğru ralliledi


  • Küresel finansal piyasalardaki istikrar işaretleri biraz destek sağladı.
  • Mütevazı bir USD geri çekilmesi, gün içi kar-satışları hareketi teşvik etti.
  • Yatırımcılar şimdi ikinci seviye ABD ekonomik verilerini bekliyorlar.

NZD/USD paritesi bir-haftalık dip seviyelerine doğru önceki bir gerilemesini tersine çevirerek Avrupa seansının erken saatlerinde 40-pip civarında rallileyerek taze seans zirvelerine dokundu.

Yatırımcıların ABD-Çin ticaret gerilimlerinin yükselmesini sindirmeye devam etmesiyle küresel finansal piyasalardaki bazı istikrar işaretleri biraz destek sağladı ve Kiwi gibi daha riskli olarak algılanan para birimleri çevresindeki aşağı yönlü baskının teskin olmasına yardımcı oldu.

Bununla birlikte ABD Tahvil faizlerindeki ısrarlı zayıflık üzerine mütevazı bir ABD Doları geri çekilmesi, agresif gün içi kar satışları hareketi teşvik eden bir diğer faktör olarak davranabilirken, paritenin yükselişinin son ayağını destekledi.

Ancak yükselişin sağlam alımlardan mı kaynaklandığını, yoksa piyasa odağının ticaret cephesi üzerinde kalmasıyla yüksek seviyelerde bir satış fırsatı olarak mı görüleceğini zaman gösterecek.

Veri cephesinde ABD’den haftalık ilk işsizlik başvurular, Philly Fed endeksi, İnşaat İzinleri ve Konut Başlangıçları verileri beklenirken, Minneapolis Fed Başkanı N.Kashkari Para Politikası ve Ekonomi üzerine görüşlerini paylaşacak. 

NZD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

NZD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.6577
Bugünkü Günlük Değişim 0.0014
Bugünkü Günlük Değişim % 0.21
Bugünkü Günlük Açılış 0.6563
 
Trendler
Günlük SMA20 0.6624
Günlük SMA50 0.6732
Günlük SMA100 0.6765
Günlük SMA200 0.6717
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.6579
Önceki Günlük Dip 0.655
Önceki Haftalık Zirve 0.6632
Önceki Haftalık Dip 0.6526
Önceki Aylık Zirve 0.6838
Önceki Aylık Dip 0.658
Günlük %38.2 Fibonacci 0.6561
Günlük %61.8 Fibonacci 0.6568
Günlük Pivot Noktası S1 0.6549
Günlük Pivot Noktası S2 0.6535
Günlük Pivot Noktası S3 0.652
Günlük Pivot Noktası R1 0.6578
Günlük Pivot Noktası R2 0.6593
Günlük Pivot Noktası R3 0.6607

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR