NZD/USD, 0:6400-ortaları üzerinde 1-aylık zirvelerine tırmandı


  • İyimser Çin makro verileri risk iştahını arttırarak Kiwi’yi destekledi.
  • Baskılı bir USD talebi, yükselen ABD Tahvil faizlerine rağmen destekleyici kalmayı sürdürdü.
  • Yatırımcılar şimdi ABD ISM imalat PMI verilerini bekliyorlar.

NZD/USD paritesi Pazartesi gününde Avrupa seansının erken saatleri sırasında pozitif ivme kazanmayı sürdürdü ve son saatte 0.6465 bölgesi civarındaki bir-aylık zirvelerine tırmandı.

Parite, yeni işlem haftasının ilk gününde agresif talep yakaladı ve küresel risk iştahlı işlemler dalgası üzerine iki-haftalık işlem aralığını sonunda kırdı.

Boğalar, risk iştahlı hissiyat üzerine kontrolde

Çin imalat sektöründeki Kasım ayındaki faaliyetteki beklenmedik bir artış, ABD-Çin ticaret anlaşması üzerine son endişelerin telafi edilmesine yardımcı oldu ve Kiwi gibi daha riskli olarak algılanan para birimlerine iyi sayılabilecek bir yükseliş sağladı.

Haftasonunda yayınlanan resmi verilere ek olarak, Caixin İmalat PMI verileri de önceki 51.4 okuması karşısında 51.8 seviyesinde piyasa beklentilerininden iyi geldi.

Çin’in resmi İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksinin (PMI), önceki ayın 49.3 okumasından 50.2’ye yükselerek, Nisan ayından beri ilk defa genişleme bölgesine hareket etti.

ABD Doları, risk iştahlı hissiyata üzerine gelen ABD Tahvil faizlerindeki güçlü bir yükselişe rağmen anlamlı bir ivme cezbetmekte başarısız oldu ve pariteye ek itici güç sağladı.

Buna ek olarak, 0.6425 güçlü yatay direnç üzerinde sürdürülebilir bir hareket üzerine bazı kısa-vadeli zarar-kes emirlerinin tetiklenmesi olasılıkları da paritenin yükselişinde kendi payını oynamış pşabilir.

Veri cephesinde ABD’den ISM İmalat PMI ve Markit İmalat PMI nihai okumaları takip edilecek. Haftanın devamında Çarşamba günü ADP İstihdam Değişimi raporu , ISM İmalat-dışı PMI, Perşembe günü haftalık İlk İşsizlik Başvuruları ve Fabrika Siparişleri verileri, ve Cuma gününde ABD Tarım-Dışı istihdam raporu (NFP) takip edilecek.

NZD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

NZD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.6467
Bugünkü Günlük Değişim 0.0048
Bugünkü Günlük Değişim % 0.75
Bugünkü Günlük Açılış 0.6419
 
Trendler
Günlük SMA20 0.6393
Günlük SMA50 0.6356
Günlük SMA100 0.6417
Günlük SMA200 0.6549
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.6439
Önceki Günlük Dip 0.6409
Önceki Haftalık Zirve 0.6439
Önceki Haftalık Dip 0.6394
Önceki Aylık Zirve 0.6466
Önceki Aylık Dip 0.6321
Günlük %38.2 Fibonacci 0.6428
Günlük %61.8 Fibonacci 0.642
Günlük Pivot Noktası S1 0.6405
Günlük Pivot Noktası S2 0.6392
Günlük Pivot Noktası S3 0.6375
Günlük Pivot Noktası R1 0.6435
Günlük Pivot Noktası R2 0.6452
Günlük Pivot Noktası R3 0.6465

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR