Kaynaklar: Çin, ticaret savaşını yatıştırmak için ekstra 10 milyar dolarlık ABD malları almayı teklif edecek - FT


Financial Times’a (FT) göre, iki ülkenin sürmekte olan müzakereleri hakkında bilgiye sahip kişiler, Perşembe günü Washington’daki iki ekibi ve 15 Ekim’den itibaren yürürlüğe girecek olan yeni bir tarife arttırımı turu öncesinde, Çinli yetkililerin ticaret savaşını yatıştırmak için ekstra 10 milyar dolarlık ABD malları almayı teklif edecek

Kaynaklardan biri şöyle dedi: “Liu, gerçek tekliflerle geliyor, boş bir ziyaret değil. Çinliler gerilimi azaltmaya hazır.”

İkinci bir kaynak, “Çin, USDA’nın sığır, domuz ve kuzu taleplerini temelde kabul etti. Kabul ettikleri [içe aktarma] işlemlerinde yaklaşık 60 dahili değişiklik var. [Trump’ın] yeni Japonya’nın [ticaretinin] nasıl başa çıktığını çok iyi not ediyorlar. . . tarıma öncülük ediyor ve aynı yöne doğru itiyorlar. ” diye ekledi.

Piyasalar Çin’in geçici bir anlaşmaya ulaşma çabalarını beğenirken risk hissiyatı artarak S&P 500 vadelilerini %1 yükseltti. ABD Tahvil faizleri de yukarı yönlü hareket kazanırken USD/JPY paritesini 107.35 bölgesinde destekli tutuyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR