Kaynaklar: Çin, taslak ticaret anlaşmasının %30'unu hurdaya çıkardı - Nikkei

Asian Nikkei Review, ABD-Çin ticaret müzakerelerine aşina kaynaklara dayandırdığı haberinde, Çin hükümeti taslak anlaşmayı %30 oranında düşürmesi, Başkan Donald Trump’ı sinirlendirerek Çin ithalat vergilerini artırmasına neden oldu.

Önemli Detaylar:

“Beş ay süren titiz müzakereler sonucunda derlenen 150 sayfalık orijinal belge kısaltıldı ve 105 sayfaya düşürüldü.

Çin liderliği taslak metnin yasal olarak bağlayıcı kısımlarını “eşitsiz bir antlaşmaya” eşdeğer olarak görüyordu. “Eşitsiz” olarak değerlendirilen tüm bölümler silindi veya revize edildi.

Bu anlamda, Çin'in orijinal taslak metnin %30'unun hurdaya çıkarılmasıyla müzakerelerin çöküşü dünyaya şok dalgaları gönderdi.”

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ForeignTrade
  • Çin
  • ABD