Kaynaklar: ABD Başkanı Trump, İran için 15 milyar dolarlık yardım paketini değerlendiriyor - ABD Basını


Bir Amerikan haber ve görüş sitesi olan The Daily Beast, ABD Başkanı Trump'ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile yaptığı görüşmelerden haberdar olan dört kaynaktan yaptığı alıntıda, Trump’ın, Tahran'ın Obama dönemi nükleer anlaşmasına uyması durumunda, Fransa’nın İranlılara 15 milyar dolarlık bir kredi hattını genişletmek için aktif olarak bir Fransız planı kullanmayı düşündüğünü belirtti.

Ek detaylar:

“Bu kaynaklardan ikisi, Dışişleri Bakanı yetkililerinin, Mike Pompeo Sekreteri de dahil olmak üzere, Trump yönetiminin Tahran’a bir yıldan fazla bir süredir uyguladıkları ekonomik yaptırım rejimini etkili bir şekilde kolaylaştıracak olan Fransa’nın teklifini ağırlamaya açık olduğunu söyledi.

Fransa’nın öngördüğü anlaşma, İran’a Amerikan yaptırımlarından kaynaklanan petrol satışlarını telafi edecek. İran ekonomisinin büyük bir kısmı, petrol satışlarından elde edilen paraya dayanıyor.

15 milyar dolarlık kredi çizgisi İran petrolüyle güvence altına alınacak. Nakit karşılığında, İran’ın 2015’te dünyanın en büyük güçleriyle imzaladığı nükleer anlaşmaya uyması gerekiyordu.

Tahran’ın ayrıca Basra Körfezi’nin güvenliğini tehdit etmemeyi veya bölgedeki deniz navigasyonunu engellememeyi kabul etmesi gerekecekti. Son olarak, Tahran'ın gelecekte bölgesel Ortadoğu müzakerelerine katılması gerekecekti. ”

Çarşamba günü Bloomberg, bu hafta başındaki Trump’ın Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’un buna karşı çıkmasına ve sonunda istifa etmesine neden olan İran Cumhurbaşkanı Rouhani ile bir görüşmeyi güvence altına almak amacıyla İran’la ilgili yaptırımları hafifletme konusunu tartıştığını söyledi.

WTI, yukarıda belirtilen petrol-negatif başlıklara çok az tepki gösterirken, 56 seviyesinin üzerinde gece işlemlerindeki toparlanma moduna tutundu.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR