Kanada'da işe alımlar Ekim ayında negatife döndü - TD Securities


TD Securities analistleri Kanada’dan gelen son iş raporuna ilişkin olarak “Kanada işgücü piyasası Ekim’de 1.8 bin kişi düştü (konsensüs: +15 bin kişi) ve ekonomi, tam zamanlı işleri kaybederken yarı zamanlı pozisyonlar eklediği için altta yatan detaylar yumuşaktı” dedi.

Önemli alıntılar:

“İşsizlik oranı %5.5 olarak değişmedi. 2019’un büyük bir bölümünde yapılan etkileyici bir çalışmadan sonra, işgücü piyasası bir noktada dünyaya geri dönecekti.”

"6 aylık ortalama işe alım hızı hala ekonominin eğilim hızının biraz üzerinde olan 22 bin seviyesinde duruyor - ve ücret artışının Ekim ayında yeniden yükselişe geçmesiyle işgücü piyasası genel olarak geriledi. Kanada Merkez Bankası’nın hala Ocak ayında faiz oranlarını düşürmesini bekliyoruz, ancak işgücü piyasasının durumu kaygılarının en düşük olanı.“

“CAD, verilerin ardından ABD doları karşısında keskin bir düşüş sergiledi ve zayıf veriler, Kanada'nın diğer gelişmiş pazarlar karşısındaki düşük performans temasına geniş ölçüde uyuyor.“

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR