Japon Hükümeti ve BoJ, kurumsal finansmanı kolaylaştırmak ve pazar istikrarını korumak için her türlü çabayı göstermekte kararlı


Japonya Maliye Bakanı Taro Aso ve Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı H. Kuroda, ekonomi ve para politikasını tartışmak üzere gerçekleştirdikleri toplantının ardından ortak bir açıklama yaptılar.

Önemli alıntılar

”Hükümet ve BoJ, ekonomik istikrarı desteklemek için sıkı bir şekilde koordine edildi ve piyasa istikrarını sağlamak için agresif bir şekilde hareket etti."

"Hükümet ve BoJ, kurumsal finansmanı kolaylaştırmak ve piyasa istikrarını korumak için her türlü çabayı göstermekte kararlı."

“Hükümet ve BoJ, Japonya ekonomisini sağlam bir büyüme yoluna getirmek için birlikte çalışacak.”

“Pandeminin ne kadar süreceği ve küresel gelişmeler konusunda çeşitli belirsizlikler var.“

“Aso, Kuroda'ya, hükümetin salgının yarattığı hasarla mücadele eden firmalara sermaye sağlama adımlarını içeren ikinci ekstra bütçe üzerinde çalıştığını açıkladı.”

"Hükümet ve BoJ ekonomiyi desteklemek için birlikte çalışacak."

Piyasa etkileri

USD/JPY paritesi, büyük ölçüde Avrupa borsaları ve ABD bosa vadelilerindeki toparlanma üzerine dip seviyelerinden yükseldi ve 107,50 seviyesi üzerine yükselmeye çalışıyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR