IEA: ABD, dünyanın en büyük ihracatçısı olan Suudi Arabistan'nın tacını kısa süreliğine elinden aldı


Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından Perşembe günü yayınlanan aylık petrol piyasası raporunda, ajans artan ekonomik risklerin ortasında azalan petrol talebi görünümüne ilişkin endişelere dikkat çekti.

IEA ayrıca, ABD’nin bir numaralı petrol ihracatçısı olarak Suudi Arabistan’ı kısaca geride bıraktığını da belirtti.

Ek Başlıklar:


Petrol fiyatları şu anda bir yıl öncesine göre yaklaşık% 20 daha düşük olduğunda, tüketicilere destek sağlanacaktır.

Patlayan kaya petrolü üretimi ABD’nin kapanmasına ve kısa bir süre önce, Suudi Arabistan’ın dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olarak geçmesine izin verdi ... Haziran ayında, ham ihracat günde 3 milyon varilin üzerine çıktı (bpd).

ABD-Çin ticaret müzakerelerinde daha fazla kırılmayacağını ve İran’daki gerilimlerin azaldığını öne sürerek, IEA 2019’da küresel petrol talebindeki büyüme tahminini gelecek yıl için 1,1 milyon bpd ve 1,3 milyon bpd olarak sürdürdü.

OPEC dışı üretim artışının, 2020'de bu yıldan 400.000 artarak 2.3 milyon BPD'ye yükseldiği görülmektedir.

Öte yandan, OPEC ham petrolüne olan talebin, 2020 yılının ilk yarısında 28.3 milyon bazında, Ağustos'ta üretilen grubun 1.4 milyon bazında altına düşmesi beklenmektedir.

Ağustos ayında Rusya, Irak ve Nijerya, tedarik anlaşmasında kotalarından daha fazla 600.000 milyar dolar üretti.

Suudi Arabistan, genel anlaşmayı sağlam tutan, söz verdiğinden daha fazlasını kesti. ”

Petrol fiyatları, OPEC+ toplantısı ve petrol talebi büyümesi üzerine endişelerin artmasıyla gerilemesini sürdürdü. WTI %0.75 düşüşle 55.30$ dört-günlük dip seviyeleri yakınlarında işlem görüyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR