Güney Kore, Japonya’nın ihracat kısıtlamaları üzerine DTÖ’ye şikayette bulunacak - Reuters


Güney Kore Ticaret Bakanı Yoo Myung-hee Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Güney’Kore’nin, Japonya’nın “siyasi güdümlü” ve “ayrımcı” a yönelik daha sıkı ihracat kontrolleri hakkında Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) şikayette bulunmayı planladığını söyledi.

Reuters'e göre Yoo, “Güney Koreli firmalar, üç malzemenin - florlanmış polimidler, fotorezistler ve hidrojen florür” sevkiyatlarındaki belirsizlikler nedeniyle “ciddi zarar görüyor” dedi.

Japonya, Japonya’nın İkinci Dünya Savaşı sırasında Kore’yi işgalinde zorla çalışanlara yönelik tazminatın ardından diplomatik bir sırayı takiben Güney Kore’ye üç malzemenin ihracatı konusunda daha sıkı kontroller uyguladı.

İhtilaf, Japonya’nın, Güney Kore'yi tercih edilen ticaret statü listesinden çıkarmasından sonra kötüleşti.

USD/JPY paritesi 107.50 seviyesi üzerinde kazançlarını konsolide ederken, AMB ve ABD TÜFE verilerinden taze ipuçları bekliyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR