GBP/USD, son Brexit manşetleri üzerine 1.2850 yakınlarındaki 3-aylık dip seviyelerine geriledi


  • İşçi Partisi sözcüsü, İşçi Partisi ve hükümet arasındaki boşlukların hala varlığını sürdürdüğünü söyledi.
  • ABD’de Perakende satışlar Nisan ayında geriledi.
  • ABD Dolar Endeksi hayal kırıklığı yaratan verilere rağmen günlük kazançlarına tutundu.

GBP/USD paritesi, 1.29 seviyesini delmesinin ardından gerilemesini sürdürdü ve son saatte 1.2852 seviyesinde 15 Şubat’tan beri en düşük seviyesine dokundu. Paritesi, an itibariyle gün için %0.4 kayıpla bu seviyenin birkaç pip üzerinde işlem görüyor.

Birleşik Krallık’taki partiler arası Brexit görüşmeleri çevresindeki son manşetler İngiliz Sterlini üzerinde ağırlık yaratmış görünüyor.  Muhalefetteki İşçi Partisi sözcüsü, yaptığı açıklamalarda İşçi Partisi ile hükümet arasında Brexit müzakerelerinde boşlukların devam ettiğini söyledi ve “Brexit mevzuatını bir anlaşma olmadan destekleyemeyeceğimizi açıkça belirttik.“ ekledi. Brexit oylamasının Haziran ayının ilk haftasında gerçekleşmesinin beklenmesi gerçeği, tarafların bir anlaşmaya varmaları için zamanları olduğunu gösterse de, piyasalar yakın vadede pozitif bir sonuç olasılığına ikna olmuş görünmüyorlar.

Diğer yandan Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May’in sözcüsü, gazetecilere verdiği demeçte, Brexit mevzuatını geçirmek için gerekli çoğunluğu inşa etmek üzere Meclis’teki milletvekilleriyle görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Bu arada ABD Sayım Bürosu, bugün ABD’de perakende satışların Nisan ayında %0.2 geriledi ve piyasaların %0.2 artış beklentilerinin gerisinde kaldı. Yine de ABD Dolar Endeksi (DXY) bu verileri görmezden geldi ve gün için %0.1 kazançla 97.65 seviyesinde işlem görürken paritenin toparlanmasını zorlaştırdı.

Günün devamında ABD’den NAHB endeksi, Sanayi Üretimi, TIC Akışları, Kapasite Kullanımı ve İş envanterleri verileri takip edilecek. Ek olarak FOMC’den R.Quarles’in Senato Bankacılık Paneli’nde ve Richmond Fed T.Barkin’in New York’taki konuşmaları da yakından izlenecek.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.2800 (psikolojik seviye), 1.2770 (14 Şubat dip) ve 1.2710 (8 Ocak dip) seviyelerinde bulunurken, 1.2920 (günlük zirve), 1.2960 (200-DMA) ve 1.3000 (psikolojik seviye/50-DMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR