GBP/USD, Johnson’un istifasının ardından günlük dip seviyelerini test ediyor

  • Sterlin, Jo Johnson’ın ulaştırma bakanlığından istifasının ardından diğer para birimleri karşısında geriledi.
  • GBP/USD günlük dip seviyelerini test ederken, hafta için negatif bölgeye döndü. 

GBP/USD paritesi, 1.3055 seviyesine yükseldi fakat Ulaştırma Bakanı ve Boris Johnson’un kardeşi olan Jo Johnson’un istifasının ardından aşağı yönlüye dönerek günlük dip seviyelerine doğru geriledi. Johnson Brexit üzerine geriledi ve Sterlini zayıflattı.

Parite, 1.3010 seviyesine geriledi ve 1.3000 bölgesinde günlük dip seviyelerine geriledi. GBP/USD, bugün erken saatlerde 1.2987 seviyesinde, Pazartesi gününden beri en düşük seviyesine geriledi. Paritenin dip seviyelerinden toparlanması kısa ömürlü sürdü ve yeniden baskı altında kaldı. GBP/USD günlük dip seviyelerini test ederken, EUR/GBP paritesi, 0.8725 seviyesinde taze bir günlük zirvesini kaydetti.

GBP/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.57 kayıpla 1.2988 seviyesinde işlem görüyor.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.2985 (20-günlük hareketli ortalama), 1.2940 ve 1.2900 seviyelerinde bulunurken, 1.3070, 1.3130 ve 1.3200 (psikolojik seviye) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • GBPUSD