GBP/USD, İngiltere perakende satışlar verilerinin ardından 1.1850 bölgesinin altında zayıf bir görünümle fiyatlanıyor


  • GBP/USD paritesi, Perşembe gününde Asya seansı sırasında hafif satıcılı bir seyir kaydetti.
  • Parite, hafif bir hayal kırıklığı yaratan İngiltere perakende satışlar verilerinden etkilenmemiş görünüyor.
  • Perşembe gününde odak, İngiltere Merkez Bankası’nın para politikası kararı üzerinde olacak.

GBP/USD paritesi, Perşembe gününde 1.1850 bölgesinin altında hafif zayıf bir görünümle işlem görürken, İngiltere’den yayınlanan makro verilere kayda değer bir tepki vermedi.

Perşembe gününde yayınlanan veriler, İngiltere’de perakende satışların, Şubat ayında aylık bazda %0.3’lük bir düşüş kaydettiğini ve %0.2’lik bir artış tahminlerinin altında kaldığını gösterdi. Ancak veriler, koronavirüs krizinin öncesindeki bir periyotta toplandığı için, parite üzerinde herhangi bir etki yaratmadı.

Bunun yanında Birleşik Krallık hükümetinin koronavirüs salgınını kontrol altına almak için aldığı önlemler ve ABD Doları çevresindeki zayıf görünümün sürmesi, pariteye destek sağlamaya devam etti.  ABD Doları, ABD Federal Rezerv’in (Fed) hafta başında duyurduğu sınırsız Niceliksel Genişleme (QE) programını takiben aşağı yönlü baskı altında kalmaya devam ediyor.

ABD Senatosunun, koronavirüs kriziyle mücadele etmek için hazırlanan 2 trilyon dolarlık ekonomik kurtarma paketi yasa tasarısını onaylamasıyla gelen iyimserlik, yatırımcı güveninde bir yükselişe neden oldu ve ABD Dolarının, İngiliz Sterlini karşısındaki güvenli liman algısı üzerinde ek baskı yaratarak, pariteye destekleyici kalmayı sürdürdü.

Yatırımcılar, İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) bugün saat 12:00 GMT’de) 15:00 TSİ’de duyurulacak olan para politikası kararını bekliyorlar. Veri cephesinde ABD’den dördüncü çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH), ve Ticaret Dengesi ön verileri takip edilecek. Ancak piyasaların odağı, koronavirüs salgınının ABD işgücü piyasası üzerindeki etkisi ışığında haftalık İlk İşsizlik Başvuruları verileri üzerinde olacak.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

GBP/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.1876
Bugünkü Günlük Değişim -0.0004
Bugünkü Günlük Değişim % -0.03
Bugünkü Günlük Açılış 1.188
 
Trendler
Günlük SMA20 1.2404
Günlük SMA50 1.2766
Günlük SMA100 1.2896
Günlük SMA200 1.2673
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.1974
Önceki Günlük Dip 1.1639
Önceki Haftalık Zirve 1.24
Önceki Haftalık Dip 1.1412
Önceki Aylık Zirve 1.3204
Önceki Aylık Dip 1.2726
Günlük %38.2 Fibonacci 1.1846
Günlük %61.8 Fibonacci 1.1767
Günlük Pivot Noktası S1 1.1688
Günlük Pivot Noktası S2 1.1496
Günlük Pivot Noktası S3 1.1354
Günlük Pivot Noktası R1 1.2022
Günlük Pivot Noktası R2 1.2165
Günlük Pivot Noktası R3 1.2357

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR