GBP/USD, 2-aylık zirvelerinden 1.2500 seviyesi altına geriledi


  • Cesaretlendirici olmayan Brexit manşetleri agresif uzun pozisyon kapanmaları tetikledi.
  • ABD Tahvil faizlerindeki sağlam bir toparlanma, USD’yi destekledi ve satış görünümüne eklendi.
  • Yatırımcılar şimdi Barnier- Barclay’in  Brüksel’deki görüşmesini bekliyorlar.

GBP/USD paritesi keskin geri çekilmesini sürdürdü ve Cuma gününde Avrupa seansının ortalarında 1.2500 psikolojik seviyesinin altına geriledi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker’ın gece işlemlerinde, Ekim’in son tarihine kadar bir anlaşma olabileceğini söylediği açıklaması üzerine iyimserlik kısa ömürlü oldu ve çok da cesaret vermeyen Brexit ile ilgili başlıklar üzerine hızlıca kayboldu.

Brexit’le ilgili manşetler önemli rol oynuyor

İngiliz Sterlini, AB’nin Baş Müzakerecisi Michel Barnier, İngiltere’nin iki gün önce Brüksel’e pozisyon belgeleri göndermesinden bu yana geriye gittiğini söylemesinin ardından diğer para birimleri karşısında zayıfladı. Barnier, önümüzdeki saatlerde Birleşik Krallık Brexit Bakanı Stephen Barclay ile görüşecek.

Paritenin 100-günlük SMA direnç noktasını test etmeye doğru 100-pipin üzerindeki gün içi gerilemesi, ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir toparlanmadan dinlenme fırsatı bulan ABD Doları talebindeki mütevazı bir artışla beslendi.

Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Cuma günündeki hareketlerini yönlendirebilir.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

GBP/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.2483
Bugünkü Günlük Değişim -0.0039
Bugünkü Günlük Değişim % -0.31
Bugünkü Günlük Açılış 1.2522
 
Trendler
Günlük SMA20 1.2308
Günlük SMA50 1.2278
Günlük SMA100 1.2496
Günlük SMA200 1.2739
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.2561
Önceki Günlük Dip 1.2438
Önceki Haftalık Zirve 1.2508
Önceki Haftalık Dip 1.2234
Önceki Aylık Zirve 1.231
Önceki Aylık Dip 1.2015
Günlük %38.2 Fibonacci 1.2514
Günlük %61.8 Fibonacci 1.2485
Günlük Pivot Noktası S1 1.2453
Günlük Pivot Noktası S2 1.2384
Günlük Pivot Noktası S3 1.2331
Günlük Pivot Noktası R1 1.2576
Günlük Pivot Noktası R2 1.2629
Günlük Pivot Noktası R3 1.2698

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR