GBP/USD, 1.30 civarına refleksif yükselişini sildi


GBP/USD paritesi, birkaç-aylık taze zirvelerine doğru yukarı yönlü refleksif hareketini sildi ve son saatte yaklaşık 150-pip geri çekildi.

İngiliz Sterlini, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’in bir Brexit anlaşmasına ulaştıklarını teyit ettiği haberlere tepki olarak diğer para birimleri karşısında ralliledi. Parite, 13 Mayıs’tan beri en yüksek seviyesine yükseldi ancak paritenin gün içi yükselişi, 1.3000 psikolojik seviyesi öncesinde sonlandı.

Ancak DUP’un pozisyonunu yeniden vurgulaması ve Brexit anlaşmasındaki birkaç noktası üzerine memnuniyetsizliğini dile getirmesinin ardından , Cumartesi günkü Parlamentodaki özel seansta Johnson’un anlaşmasının destekleyip desteklememesi üzerine belirsizliği arttırdı ve paritenin yükselişini sınırlandıran önemli faktörlerden biri oldu.

Parite şimdi, 1.2800-ortalarının hemen üzerindeki duyuru önceki seviyelere geri döndü ve aşağı yönlü geri izleme hareketi, 1.2800 psikolojik seviyesine doğru devam edebilir.

Yukarı tarafta 1.2900 seviyesi önemli bir direnç olarak kalmaya devam ediyor. Bu seviyenin aşılması durumunda parite 1.3000 psikolojik seviyesini geri almaya doğru bir girişimde bulunabilir. 

Veri cephesinde ABD’den Philly Fed imalat Endeksi, konut sektörü verileri, haftalık ilk işsizlik başvuruları, Sanayi/İmalat Üretimi ve Kapasite Kullanımı verileri takip edilecek. Ek olarak FOMC’den M.Bowman, Chicago Fed Başkanı C.Evans ve NY Fed Başkanı J.Williams’ın konuşmaları izlenecek.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR