Fransa Merkez Bankası: 1. çeyrek GSYİH tarihteki en derin düşüşünü görecek


Fransa Merkez Bankası, ekonomiye dair çeyreklik tahminlerini açıkladı ve ilk çeyrek GSYİH’nın tarihindeki en derin çeyreklik gerilemeyi görebileceğini vurguladı.

Fransa ekonomisi yılın ilk üç ayda bir önceki üç aya göre %6 daralması bekleniyor.

Bu, II. Dünya Savaşı'ndan bu yana kaydettiği çeyreklik en büyük daralması olabilir ve Fransa'nın sivil huzursuzluklarla mücadele ettiği 1968'in ikinci çeyreğinde önceki % -5.3'lük rekorunu aştı.

Mart ayında tipik kısıtlama haftası ekonomik aktiviteyi %32 azalttı.

Her iki haftalık kısıtlama döneminin yıllık GSYİH'yı %1,5 puan düşürdüğünü tahmin ediyor.

Sanayi kapasite kullanımı Şubat ayındaki %78 seviyesinden Mart ayında %56 seviyesinin altına düştü.

EUR/USD, Avrupa açılışı öncesinde zayıf görünümünü sürdürüyor

Euro, Eurogrup’un koronavirüsle mücadele için koordineli bir politika tepkisi üzerine anlaşmakta başarısız olduğuna dair haberlerle baskı altında kaldı. EUR/USD paritesi an itibariyle, gün için %0.45 düşüşle 1.0838 seviyesinde işlem görüyordu.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR