EUR/USD, zayıf ADP raporu ve veriler üzerine 1.1370 yakınlarındaki günlük zirvelerine dokundu

  • Parite, 1.1320 yakınlarındaki dip seviyelerinden yükselmeyi başardı.
  • ABD Doları, 97.00 psikolojik seviyesi üzerinde işlem görmeye devam etmekte zorlandı.
  • ADP İstihdam Değişimi, Kasım ayında 179 bin seviyesinde beklentilerin altında geldi.

EUR/USD paritesi yukarı yönlü günlük düzeltmesini sürdürdü ve şimdi 1.1360/70 bandındaki seans zirvelerini test ediyor.

Parite, bugünkü ADP İstihdam Değişimi raporunun, ABD özel sektörünün Kasım ayında 179 bin iş eklediğini ve baştaki tahminleri karşılayamadığını göstermesinin ardından, haftanın ikinci yarısında ekstra tempo kazandı. 

Ayrıca ABD haftalık ilk işsizlik Başvuruları 231 bin artarak, 4-Haftalık Ortalamayı 223.75 binden 228 bin seviyesine taşıdı. Ek olarak ABD ticaret açığı, Eylül ayının 54.6 milyar dolar açık seviyesinden 55.5 milyar dolar seviyesinde geldi.

Bu arada parite, kritik 1.1400 bariyeri altında yatay yönlü kalmayı sürdürürken, İtalya ve Brexit gelişmeleri üzerine ihtiyatlı bir görünümle tetikte kalmaya devam ediyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.16 kazanç ile 1.1361 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler,  1.1264 (28 Kasım dip), 1.1214 (12 Kasım dip 2018) ve 1.1188 (%61.8 Fibo 2017-2018 rallisi) seviyelerinde bulunurken, 1.1418 (4 Aralık zirve), 1.1434 (22 Kasım zirve) ve 1.1473 (20 Kasım zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD