EUR/USD, USD talebinin artmasıyla 1-1200-ortaları civarındaki seans dip seviyelerine dokundu


  • Parite mütevazı bir USD toparlanmasıyla bir kere daha 1.1285-90 direnç bölgesinde başarısız oldu.
  • USD, güçlü gelen ABD ÜFE ve işsizlik başvuruları verilerinden ek itici güç kazandı.

EUR/USD paritesi sonunda günlük konsolidatif işlem aralığını aşağı yönlü kırdı ve son saatte 1.1260-50 bölgesi civarında taze seans dip seviyelerine geriledi.

Parite gece işlemlerindeki AMB sonrası dip seviyelerinden iyi sayılabilecek bir yükselişini sürdürmekte zorlandı ve ABD Doları talebindeki iyi sayılabilecek bir yükselişle 1.1285-90 bölgesi yakınlarında dirençle karşılaştı.

Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Mario Draghi’nin Çarşamba gününde toplantı sonrası basın konferansında ekonomik görünüm üzerine kasvetli bir tonda konuştuğunu ve aşağı yönlü risklerin gerçekleşiyor olduğunu kabul ettiklerini söyledi.

Bu arada yatırımcılar, merkez bankasının az sıkılaşmacı son dönüşünü pekiştiren FOMC tutanaklarını arkalarında bırakmaya çalışırken, ABD Tahvil faizlerinin toparlanması ABD Doları talebinin yeniden canlanmasına yardımcı oldu.

USD’nin iki haftalık dip seviyeleri yakınlarından toparlanması, beklentilerden güçlü gelen ABD Mart ayı manşet Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve haftalık ilk işsizlik başvurularındaki beklenmedik bir düşüşle ivme kazandı.

Parite şimdi önceki seansın mütevazı yükselişini silerken, yatırımcıların Fed konuşmacılarını beklemeleriyle üst üste üç günlük kazanç serisini sonlandırmış görünüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1237 (10-günlük SMA), 1.1183 (2 Nisan dip) ve 1.1176 (7 Mart dip) seviyelerinde bulunurken, 1.1287 (10 Nisan zirve), 1.1318 (55-günlük SMA) ve 1.1338 (200-haftalık SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR