EUR/USD, USD satışları üzerine 1.1040 yakınlarındaki seans zirvelerine sıçradı


  • EUR/USD, 1.1040/45 bandında zirvelerine dokundu.
  • ABD Doları düşüş kaydetti ve günlük dip seviyelerinde işlem görüyor.
  • AMB Başkanı Lagarde merkez bankasının politikasını izlediğini  söyledi

Euro çevresindeki alım ilgisi Pazartesi gününde ani bir tempo artışı kaydetti ve EUR/USD paritesini 1.1030 yakınlarındaki günlük zirvelerine yükseltti.

EUR/USD şimdi 55-günlük SMA’ya bakıyor

Parite Pazartesi gününde 1.1000 seviyesi civarındaki günlük dip seviyelerine önceki gerilemesini tersine çevirdi ve şimdi 55-günlük SMA’nın bulunduğu 1.1040 bölgesindeki birkaç-günlük zirvelerini test ediyor.

ABD Doları çevresindeki taze bir satış baskısı pariteye ekstra oksijen sağladı ve önceki dip seviyelerinden ılımlı toplarlanmasına yardımcı oldu.

Ek olarak EUR, Avrupa Merkez Bankası (AMB) Lagarde’nin Avrupa Parlamentosu karşısındaki ifadesinde merkez bankasının politikasının etkilerini izlediklerini söyledi ve bölgedeki büyümenin zayıf kalmaya devam ettiğini bir kere daha tekrarladı.

Veri cephesinde ABD’den ISM İmalat PMI ve Markit İmalat PMI nihai okumaları takip edilecek. Haftanın devamında Çarşamba günü ADP İstihdam Değişimi raporu , ISM İmalat-dışı PMI, Perşembe günü haftalık İlk İşsizlik Başvuruları ve Fabrika Siparişleri verileri, ve Cuma gününde ABD Tarım-Dışı istihdam raporu (NFP) takip edilecek.

Parite, geçtiğimiz haftada 1.1090 bölgesinde oldukça sağlam bir destek bulmasının ardından yukarı yönlü düzeltmesini sürdürüyor. Bu arada Euro’nun, USD-dinamikleri ve ABD-Çin ticaret cephesinden gelen manşetleri takip etmeye devam etmesi bekleniyor. Büyük resme bakıldığında Euro bölgesindeki görünüm kırılgan kalmaya devam ediyor ve AMB’nin ‘daha uzun süre için daha gevşek’ duruşunu ve Euro üzerine aşağı yönlü görünümü, en azından orta vadede  gerekçelendiriyor. Ek olarak Almanya ekonomisinin üçüncü çeyrekte resesyona girebileceği olasılığı, görünüm için önemli bir risk olarak kalmaya devam ederken, EUR üzerinde kısa/orta vadeli ufukta ağırlık yaratması bekleniyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.21 kazançla 1.1038 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0989 (aylık dip 14 Kasım), 1.0925 (3 Eylül dip) ve 1.0879 (2019 dip 1 Ekim) seviyelerinde bulunurken, 1.1072 (100-günlük SMA), 1.1097 (aylık zirve 21 Kasım) ve 1.1162 (200-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR