EUR/USD, haftalık dip seviyelerine dokundu ve 1.1000 civarına doğru toparlandı


  • Euro, Avrupa Merkez Bankası toplantısı öncesinde diğer para birimleri karşısında geriledi. 
  • EUR/USD 1.1000 seviyesi altındaki seviyelerini test etmeye devam ediyor fakat dip seviyelerinden yükseldi.

EUR/USD paritesi Amerikan seansı sırasında 1.0983 seviyesinde taze bir günlük dip seviyesini kaydetti ve ardından 1.1000 bölgesine geri yükseldi. Negatif görünüm, 1.0990 teknik olarak ilgili seviye üzerine toparlanmasını takiben haftalık taze bir dip seviyesine dokunmasıyla azaldı.

ABD Doları son saatlerde diğer para birimleri karşısında yükseldi ve ABD Tahvil faizlerinin yükselmesi ve ekonomik verilerle desteklendi. Ağustos ayında beklentilerden güçlü gelen ÜFE okuması ABD Dolarına mütevazı bir destek sağladı. ABD Dolar Endeksi (DXY), %0.35 kazanç ile haftanın en yüksek seviyesinde işlem görüyor.

Euro, AMB öncesinde zayıf

Euro, yarınki AMB toplantısı öncesinde ve birkaç gün için konsolide olmasının ardından diğer para birimleri karşısında geriliyor. Piyasa analistleri bir faiz indirimi, sözlü yönlendirmesinde değişiklik ve bir diğer QE turu bekliyor.

TD Securities analistleri, AMB'den yarın temel beklentilerinin kademeli bir 20 baz puanlık faiz indirimi, aylık 40 milyar € değerinde bir QE kesim gördüklerini söylüyor ve “QE muhtemelen çekişmeli bir karar olacağından, oranlar görüşünde QE'den daha rahatız. Güvercin AMB çağrımız EURUSD için aşağı yönlü riskler barındırıyor. Paritenin, beklenen Fed/AMB politika patikası farkının zaten fiyatlandırılmış göründüğü kadar oranının indirilmesinden daha büyük bir QE duyurusuna daha duyarlı olacağını düşünüyoruz.“ diyorlar. 

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

EUR/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.1001
Bugünkü Günlük Değişim -0.0049
Bugünkü Günlük Değişim % -0.44
Bugünkü Günlük Açılış 1.105
 
Trendler
Günlük SMA20 1.1064
Günlük SMA50 1.1144
Günlük SMA100 1.1187
Günlük SMA200 1.1266
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.106
Önceki Günlük Dip 1.1031
Önceki Haftalık Zirve 1.1085
Önceki Haftalık Dip 1.0926
Önceki Aylık Zirve 1.1251
Önceki Aylık Dip 1.0962
Günlük %38.2 Fibonacci 1.1048
Günlük %61.8 Fibonacci 1.1042
Günlük Pivot Noktası S1 1.1034
Günlük Pivot Noktası S2 1.1018
Günlük Pivot Noktası S3 1.1005
Günlük Pivot Noktası R1 1.1063
Günlük Pivot Noktası R2 1.1076
Günlük Pivot Noktası R3 1.1092

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR