EUR/USD gerilemesini sürdürdü ve 1.1100 seviyesinde seans dip seviyelerini test etti


  • EUR/USD tutunamayarak 1.1100 civarını test etti.
  • ABD Doları yukarı yönlü kalmayı sürdürürken 2020 zirvelerine yaklaşıyor.
  • ABD TÜFE rakamları Aralık ayında yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

ABD Doları çevresindeki daha iyi görünüm, EUR/USD paritesini 1.1100 civarındaki haftalık dip seviyeleri bölgesine doğru geri çekilmeye zorluyor.

EUR/USD, kötü ABD verilerine rağmen zayıf

Parite, ABD Doları çevresindeki artan alım ilgisi ve risk iştahlı ortamın şimdilik değişmeden kalmasıyla haftalık dip seviyelerine geri çekildi ve 1.1100 seviyesindeki önemli desteği kırmakla tehdit ediyor.

ABD Dolar Endeksi (DXY), ABD enflasyon rakamlarının Aralık ayında beklentilerin altında gelmesine rağmen 97.50 seviyesi üzerindeki yıllık zirve seviyelerini test ediyor. Manşet Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık bazda %0.2 ve bir yıl öncesine göre %2.3 yükselirken, çekirdek rakamlar aylık bazda %0.1 ve geçtiğimiz on iki ayda %2.3 seviyesinde geldi.

Veri cephesinde beklenen herhangi bir veri kalmazken, FOMC’den Williams ve George’nin konuşmaları takip edilecek.

Parite, şimdiye kadar 1.1085/80 bandında sağlam destek bulmuş görünüyor. Bu bölge aynı zamanda 1.1090 civarındaki 55-günlük SMA ile de destekleniyor. Paritenin 1.1200 seviyesi üzerindeki önceki zirveleri bölgesini yakın vadeli ufukta aşamaması, konsolidasyon tetikleme.ve aşağı yönlü hareketin bir devamını tetikleme potansiyeli taşıyor. Piyasaların odağı ABD-İran gerilimine kaysa da, yatırımcılar ABD-Çin birinci faz ticaret anlaşması (13 Ocak?) üzerine heyecanlı kalmayı sürdürüyor. Daha makro bir açıdan, bölgede yavaşlama bozulmadan kalmaya devam ederken, AMB’den ‘daha uzun süre için daha gevşek’ duruşu ve süregelen (geçici?) toparlanmaya rağmen Avrupa para birimi üzerine ihtiyatlı/aşağı yönlü görüşü  gerekçelendirmeye devam ediyor. 

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.25 kayıpla 1.1106 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1094 (55-günlük SMA), 1.1085 (2020 dip 10 Ocak) ve 1.1064 (2019 dip 20 Aralık) seviyelerinde bulunurken, 1.1147 (13 Ocak zirve), 1.1186 (%61.8 2017-2018 rallisi ve 1.1199 (2019 zirve 13 Aralık) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR