EUR/USD, Euro bölgesi verileri üzerine 1.1200 seviyesini korudu


  • Parite, 1.1200 seviyesi civarında ekstra satış baskısıyla karşılaştı.
  • Euro bölgesi ilk çeyrek GSYİH ön rakamları çeyreklik bazda %0.3 seviyesinde geldi.
  • Sırada ABD Perakende Satışlar ve Empire States endeksi verileri var.

Euro çevresindeki yukarı yönlü görünüm bugün şimdiye kadar bozulmadan sürerken, EUR/USD paritesi şimdilik 1.1200 seviyesi üzerinde işlem görmeyi başarıyor.

Parite, üst üste iki günlük geri çekilmelerini takiben sağlam kazançlar kaydederken, erken işlemlerde 1.1200 seviyesinin altına gerilemesinin ardından geri dönmeyi başardı.

EUR, ABD-Çin ticaret cephesindeki gerilimlerin teskin olmasından destek kazansa da, piyasa katılımcıları arasındaki ihtiyatlı duruş değişmeden kalıyor.

Bu arada Euro, Almanya ve Euro Bölgesinden gelen ve hayal kırıklığı yaratan GSYİH ön rakamları ışığında baskı altında kalmayı sürdürürken, Salı günkü Ekonomik Güven verilerinin zayıf sonuçlarına eklendi.

Veri cephesinde ABD’den Perakende Satışlar, NY Empire State Endeksi, NAHB endeksi, Sanayi Üretimi, TIC Akışları, Kapasite Kullanımı ve İş envanterleri verileri takip edilecek. Ek olarak FOMC’den R.Quarles’in Senato Bankacılık Paneli’nde ve Richmond Fed T.Barkin’in New York’taki konuşmaları da yakından izlenecek.

Euro bölgesi ve Almanya'daki son veriler, piyasa katılımcılarının bölgede devam etmekte olan yavaşlamada bir miktar iyileşme sürecinin devam edebileceğine inanmalarına izin verdi. Bununla birlikte, bu senaryonun önümüzdeki aylarda teyide ihtiyaç duyarken, AMB'nin şu anki 'nötr/aşağı yönlü' duruşun yılın devamında ve muhtemelen 2020'nin ilk yarısında devam etmesi bekleniyor. Geniş kapsamlı risk iştahı eğilimleri ve ABD doları dinamikleri, şu anki ABD-Çin ticaret anlaşmazlığı ve AB ürünlerine ilişkin olası ABD tarifeleriyle birlikte şu anda Avrupa para birimini çevreleyen hissiyatı yönlendiriyor. Siyasi cephede, Mayıs ayının sonlarında yapılacak olan AB parlamento seçimleri ışığında, sağ-sol ve aşırı sol hareketler şeklindeki popülist seçeneğin oy veren ülkeler arasında yükselmeye devam ettiği görülüyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.04 kazançla 1.1207 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1176 (aylık 7 Mart dip), 1.1135 (3 Mayıs dip) ve 1.1109 (26 Nisan dip 2019) seviyelerinde bulunurken, 1.1264 (1 Mayıs zirve), 1.1313 (100-günlük SMA) ve 1.1323 (17 Nisan zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR