EUR/USD dip seviyelerinden yükseldi, AMB-konuşmaları öncesinde 1.1200 civarında kalmaya devam ediyor


  • Parite, 1.1180 yakınlarındaki Çarşamba günkü dip seviyelerinden toparlandı.
  • Ticaret verileri ve İtalya, Euro üzerinde ağırlık yaratmaya devam ediyor.
  • AMB-konuşmaları, Euro bölgesi ticaret dengesi verileri ve EuroGroup toplantısı takip edilecek.

EUR/USD paritesi, Çarşamba gününde 1.1180 bölgesine gerilemesinin ardından yeniden alım ilgisi bulmayı başardı ve bir kere daya 1.1200 seviyesini geri alarak şimdi konsolide olmaya çalışıyor.

Parite hafif yükselirken, ABD-Çin ticaret endişeleri, İtalya siyasetindeki yenilenen tartışmalar ve AMB yetkililerinin konuşmaları öncesinde 1.1200 civarında kırılgan kalmaya devam ediyor.

İtalya, popülist iktidar partisi liderleri M.Salvini ve L.Di Maio'nun arasında, Roma’nın Avrupa’nın harcama sınırlarını kırabileceği ihtimaliyle ilgili olarak son dönemdeki tartışmalarına tepki olarak yeniden ana sahneye yerleşti. Bu yenilenen gerilimler İtalyan para piyasalarında yankılanırken, Alman mevkidaşları ile arasındaki farkı açarken Euro üzerinde ağırlık yaratıyor. 

Ek olarak ABD-Çin ticaret cephesindeki endişeler, taze manşetlerin eksikliğine rağmen bozulmadan kalmaya devam ederken, ABD Başkanı Donald Trump ABD otomobil ve parçaları ithalatları üzerine tarifeleri Çarşamba gününde 6-ay ertelediğini açıkladı.

Veri cephesinde Euro bölgesi ticaret dengesi verileri ve EuroGroup toplantısı ile birlikte AMB Kurul üyeleri P.Praet, Luis De Guindos ve B.Coeure’in konuşmaları izlenecekken, ABD’den Philly Fed endeksi, İnşaat İzinleri ve Konut Başlangıçları verileri ile Minneapolis Fed Başkanı N.Kashkari’nin konuşması takip edilecek.

Euro bölgesi ve Almanya'daki son veriler, piyasa katılımcılarının bölgede devam etmekte olan yavaşlamada bir miktar iyileşme sürecinin devam edebileceğine inanmalarına izin verdi. Bununla birlikte, bu senaryonun önümüzdeki aylarda teyide ihtiyaç duyarken, AMB'nin şu anki 'nötr/aşağı yönlü' duruşun yılın devamında ve muhtemelen 2020'nin ilk yarısında devam etmesi bekleniyor. Geniş kapsamlı risk iştahı eğilimleri ve ABD doları dinamikleri, şu anki ABD-Çin ticaret anlaşmazlığı ve AB ürünlerine ilişkin olası ABD tarifeleriyle birlikte şu anda Avrupa para birimini çevreleyen hissiyatı yönlendiriyor. Siyasi cephede, Mayıs ayının sonlarında yapılacak olan AB parlamento seçimleri ışığında, sağ-sol ve aşırı sol hareketler şeklindeki popülist seçeneğin oy veren ülkeler arasında yükselmeye devam ettiği görülüyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.07 kazançla 1.1208 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1176 (monthly low Mar.7), 1.1135 (low May 3) ve 1.1109 (2019 low Apr.26) seviyelerinde bulunurken, 1.1264 (high May 1), 1.1311 (100-day SMA) ve 1.1323 (high Apr.17) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR