EUR/USD daha zayıf, 1.1320 yakınlarındaki dip seviyelerine geriledi

  • Parite, baskı altında kalmaya devam ederek 1.1320 yakınlarındaki dip seviyelerini test etti. 
  • ABD Doları 97.00 psikolojik seviyesi üzerinde ilerlemeye çalışıyor.
  • İtalya, bütçeye dair endişelerle yeniden ana sahnede.

Euro çevresindeki hissiyat, Avrupa seansının erken saatlerinde bozulmuş görünürken, EUR/USD paritesini, 1.1320 bölgesindeki taze günlük dip seviyelerine sürükledi.

Parite, Başbakan Conte’nin 2020/21 bütçesini düşürme olasılığını değerlendirebileceğine dair haberlerin geldiği İtalyan politik senaryosundan manşetlerin ardından baskı altında kaldı.

İtalya’dan Salvini, Di Maio ve Başbakan Conte’nin bugün görüşmesi beklenirken, bütçe ajandanın en tepesinde. Ek olarak Conte’nin Salı gününde AB’den Juncker’e bütçe planını sunması bekleniyor.

Aynı zamanda ABD Başkanı Donald Trump’ın son yorumlarını takiben ABD-Çin ticaret ateşkesinin mikroskop altında olmasıyla parite üzerinde ağırlık yaratıyor.

Veri cephesinde Almanya Fabrika Siparişleri Ekim ayında aylık bazda %0.3 büyüdü. Seansın devamında ABD ADP İstihdam Değişimi raporu ile birlikte İlk İşsizlik Başvuruları, Hizmetler PMI, Fabrika Siparişler ve ISM İmalat-dışı verileri takip edilecek.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.12 kayıpla 1.1330 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1264 (28 Kasım dip), 1.1214 (12 Kasım dip 2018) ve 1.1188 (%61.8 Fibo 2017-2018 rallisi) seviyelerinde bulunurken, 1.1418 (4 Aralık zirve), 1.1434 (22 Kasım zirve) ve 1.1473 (20 Kasım zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD