EUR/USD, aşağı yönlü düzelterek 1.1020 yakınlarına döndü


  • EUR/USD paritesi 1.1030 civarında dirençle karşılaştı.
  • AMB tutanakları bazı üyelerin QE!ye muhalif olduğunu söyledi.
  • ABD Çekirdek TÜFE Eylül ayında aylık bazda %0.1 yükseldi, tahminlerin altında geldi.

EUR/USD paritesi, 1.1030/35 bandındaki aylık taze zirvelerine doğru önceki yükselişinin ardından yukarı yönlü momentumu soluklanıyor görünüyor.

EUR/USD 3-haftalık zirvelerinde seyrediyor, ticaret gelişmelerini izliyor

EUR ayını zamanda Almanya 10-yıllık Tahvil faizlerinin % -0.5 civarında seyrettiği Avrupa Tahvillerindeki ılımlı bir toparlanmadan da destek kazanıyor görünüyor. Almanya Tahvil faizlerindeki daha iyi görünüm, ABD Tahvil faizleriyle arasındaki makası 210 puana düşürdü ve paritenin yükselişine katkıda bulundu. 

Veri cephesinde ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile ölçülen enflasyon rakamları, Eylül ayında aylık bazda yatay kaldı ve bir yıl öncesine göre %1.7 yükseldi. Ek olarak gıda ve enerji fiyatları hariç olan çekirdek TÜFE aylık bazda %0.1 ve geçtiğimiz on iki ayda %2.4 yükseldi.

Bu arada Tüm gözler bugün başlaması beklenen ABD-Çin ticaret görüşmeleri üzerinde olacak.

Parite, ABD Dolarının aşağı yönlü düzeltmesinin devamı üzerine 1.10 seviyesini sonunda aşmayı başardı. Büyük resme bakıldığında bölgedeki aralıksız yavaşlama da Avrupa Merkez Bankası'nın uzun vadede daha gevşek parasal duruşunu gerekçelendirirken, EUR çevresindeki aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor. Bu kasvetli senaryoya ek olarak, AB araçlarının ithalatına ilişkin olası ABD tarifeleri masada hala iyi seyrederken, Brexit etrafındaki belirsiz belirsizlik de aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.50 kazanç ile 1.1026 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0958 (10-günlük SMA), 1.0879 (2019 dip 1 Ekim) ve 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1055 (55-day SMA), 1.1109 (aylık 13 Eylül zirve) ve 1.1143 (100-day SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir. 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR