EUR/USD, AMB tutanakları üzerine 1.1540 civarında yatay kalmayı sürdürüyor


  • Parite, bugün 1.1540 bölgesinde istikrar kazanmaya çalışıyor.
  • ABD Doları, hafif bir toparlanma ile baskı altında kalmaya devam ediyor.
  • AMB, ekonomik risklerin aşağı yönlüye döndüğünü söyledi.

Euro bugün yatay görünümünü korurken, EUR/USD paritesini, gece işlemlerindeki 1.1570 bölgesine kadar tırmanmasının ardından 1.1540 bölgesi civarında seyretmeye motive ediyor.

Avrupa Merkez Bankası (AMB), Aralık ayı toplantısının tutanaklarında, ütelerin politika duruşu üzerine TLTRO etkisinin değerlendirilmesini önerdiğini kaydetti. Ayrıca Konsey, risklerin belirsiz bir ortamda değişmekte olduğunu ve bölgedeki ekonomik faaliyete yönelik risklerin aşağıya işaret ettiğini belirtti.

Bu arada paritenin erken yükselişi, ABD Dolarının dünküFOMC üzerine keskin satışları takiben USD talebinin artmasıyla 1.1570 bölgesinde satıcılarla karşılaştı. 

Parite, yakın vadede yön için ABD-Çin ticaret görüşmeleri ilerlemesi ve USD dinamiklerini takip ederken, uzun vadede İtalya’daki siyasi çalkantılar, devam eden sosyal huzursuzluğun yanı sıra Fransız bütçesinin tartışılması ve Alman ekonomisinin 4. çeyrekte teknik bir durgunluğa girme olasılığı önümüzdeki aylarda Euro'nun karşı karşıya kaldığı karşı rüzgarlar arasında yer alıyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.04 kayıpla 1.1534 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1478 (100-günlük SMA), 1.1402 (21-günlük SMA) ve 1.1306 (3 Ocak dip 2019) seviyelerinde bulunurken, 1.1570 (10 Ocak zirve 2019), 1.1621 (16 Ekim zirve 2018) ve 1.1733 (28 Ağustos zirve 2018) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Economic Calendar

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Chart Interactive

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR