EUR/USD, AMB öncesinde 1.1000 seviyesi üzerine bir toparlanma girişiminde bulunuyor


  • EUR/USD, 1.0980  yakınlarındaki dip seviyelerinden toparlandı.
  • Euro bölgesinden Sanayi Üretimi verileri takip eidlecek.
  • AMB’nin sonunda genişleme paketini sunması bekleniyor.

EUR/USD paritesi, Çarşamba gününde 1.0980 bölgesinde dip görmesinin ardından düzeltme toparlanmasını 1.10 seviyesi üzerinde sürdürme girişiminde bulunuyor.

EUR/USD paritesi AMB ve ABD TÜFE verilerine odaklandı

Parite, Avrupa seansının erken saatlerinde yatay yönlü hareket ederken, şimdiye kadar Çarşamba günkü negatif fiyat hareketine omuz silkti ve 1.0980 civarındaki birkaç-günlük yeni dip seviyelerini test ediyor.

ABD-Çin ticaret cephesinden gelen pozitif haberler hissiyatı destekledi ve ABD ve Avrupa Tahvillerini yükselterek, güvenli limanlar çevresindeki satış görünümüne sponsorluk yaptı, ABD Dolarına ekstra ayaklar ekledi ve ABD-Alman tahvil faizleri farkını açtı.

Seansın devamında, Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) bugünkü toplantısında bir faiz indirimi, kademeli faiz oranı şeması ve varlık alım programının yeniden başlaması dahil olmak üzere ekstra gevşeme önlemlerinin duyurulmasının beklenmesiyle mikroskop altında kalmaya devam etmesi bekleniyor.

Önceden Almanya nihai enflasyon rakamları, TÜFE’nin Ağustos ayında aylık bazda %0.2 daraldı ve bir yıl öncesine göre %1.4 yükseldi ve ön okumaları karşıladı. Seansın devamında AMB toplantısı öncesinde Sanayi Üretimi verileri takip edilecek.

Paritenin Perşembe günkü AMB toplantısının beklenmesiyle şu anki seviyelerde stabilize olması bekleniyor. 1.10-üzeri seviyelere önceki yükselişi, yerel verilerden gelen son zayıf okumaların Euro üzerindeki baskısını sürdürmesi ve AMB teşvikleri için gerekliliği güçlendirmesiyle sadece düzeltme olarak görünüyor. Bu görüş, aynı zamanda yukarı yönlü seyrek girişimleri de sınırlı tutması bekleniyor. Siyasi cephede ise İtalyan çalkantıları şimdilik yatışmış görünürken, anlaşmasız bir Brexit senaryosu üzerine endişeler de bir şekilde teskin oldu.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.02 kazanç ile 1.1013 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0985 (11 Eylül dip), 1.0925 (3 Eylül dip 2019) ve 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1053 (21-günlük SMA), 1.1084 (5 Eylül zirve) ve 1.1163 (26 Ağustos zirve) ve 1.1146 (55-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR