EUR/USD, ABD TÜFE sonrası kazançlarını silerek 1.1250 bölgesine yaklaştı


  • EUR/USD, 1.1290 civarına doğru önceki yükselişini sildi.
  • ABD Çekirdek TÜFE, Haziran ayından beklentilerden fazla yükseldi.
  • AMB, para politikasını gevşetmeye hazır olduğunu söyledi.

EUR/USD paritesi, 1.1290 civarına kadar tırmanmasının ardından momentum kaybederek 1.1260/55 bandına geri çekildi.

Boğalar Perşembe gününde pariteyi 1.1285/90 bandının kuzeyine doğru itmekte başarısız oldu ve ardından süregelen aşağı yönlü düzeltmesini tetikledi.

Ek olarak EUR, AMB tutanaklarının Yönetici Konseyin faizleri indirmeye hazır olduğunu göstermesinin ardından tutunamayarak geriledi ve Kurul üyesi B.Coeure, günün erken saatlerinde yaptığı açıklamalarda merkez bankasının bölgede uzun süreli düşük enflasyon üzerine endişeli olduğunu söyledi.

Veri cephesinde ABD çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile ölçülen enflasyon rakamları, Haziran ayında aylık bazda %0.3 ve yıllık bazda %2.1 artarak beklentileri aştı. Pozitif TÜFE rakamları ABD Tahvil faizlerine ekstra oksijen sağlarken, Avrupalı mevkidaşları arasındaki farkta bir toparlanma tetikledi.

Euro, Fed Başkanı Powell ve FOMC tutanaklarının güvercin tonundan sonra biraz soluklanıyor. Ancak, faiz oranlarında indirim (Eylül?) Ve QE programının yeniden başlaması ile Avrupa Merkez Bankası'ndan yakın zamanda bir parasal teşvik dalgasının yenilenen ve artan spekülasyonları karşısında kısa ömürlü bir destek olarak görünüyor. AMB’den gelen az sıkılaşmacı duruş, IMF eski başkanı C.Lagarde’in M.Draghi’nin yerine atanmasıyla güçlenmiş görünüyor. Makro senaryoda, bölgedeki yavaşlama aralıksız görünüyor ve aynı zamanda merkez bankasının şu anki destekleyici tutumunu da pekiştiriyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.06 kazanç ile 1.1257 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1193 (aylık 9 Temmuz dip), 1.1181 (18 Haziran dip) ve 1.1106 (23 Mayıs dip 2019) seviyelerinde bulunurken, 1.1286 (11 Temmuz zirve), 1.1325 (200-günlük SMA) ve 1.1412 (25 Haziran zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR