EUR/USD, 1.1620 civarında depresif kalmaya devam ediyor

  • Parite, 1.1650 bölgesini aşağı yönlü kırdı ve gerilemesini sürdürdü.
  • ABD Doları, 95.00 psikolojik seviyesi üzerinde yukarı yönlü kalmaya devam ediyor.
  • ABD Tüketici Güveni verileri bekleniyor.

Euro çevresindeki satış görünümü bozulmadan sürerken, EUR/USD paritesini, 1.1620 seviyesindeki taze dip seviyelerine doğru gerilemeye zorluyor.

Parite bugün gerilemesini sürdürerek üst üste dördüncü seansında aşağı yönlü kalmaya devam ederken, aynı zamanda birkaç-günlük taze dip seviyelerini kaydetti. Paritenin süregelen aşağı yönlü hareketi, gerilemenin devamı için kapıyı açarken, 1.1500 psikolojik seviyesindeki 11-aylık dip seviyelerini hedefliyor.

Diğer yandan yatırımcıların hissiyatı, Çin ve ABD arasındaki ticaret ihtilafları ve ABD 10-yıllık Tahvil faizlerinin gerileme trendi üzerine USD talebini desteklemeye devam ediyor.

Veri cephesinde, ABD Tüketici Güveni verileri ile Haziran ayı İhracat/İthalat rakamları takip edilecek.

EUR/USD paritesi, an itibariyle %0.39 kayıpla 1.1625 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1615 (13 Temmuz dip), 1.1527 (29 Haziran dip) ve 1.1508 (30 Mayıs dip 2018) seviyelerinde bulunurken, 1.1686 (10-günlük SMA), 1.1741 (55-günlük SMA) ve 1.1792 (9 Temmuz zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD