EUR/USD, 1.1360 seviyesine doğru yükseldi

  • Parite, 1.1320 ve 1.1350 seviyeleri arasında dar bir aralıkta hareket ediyor.
  • ABD Dolar Endeksi, 97.00 (psikolojik seviyesi üzerinde kazançlarına tutundu.
  • Euro bölgesi Perakende Satışlar, Ekim ayında aylık bazda %0.3 büyüdü.

Euro talebi Çarşamba gününde cansız kalmaya devam ederken, EUR/USD paritesi 1.1320/50 arasında dar bir aralıkta seyrediyor.

Parite, küresel piyasalardaki genelleşen yatay yönlü hissiyat ile birlikte ABD piyasalarındaki tatil üzerine dar işlem koşullarıyla 1.1320 bölgesindeki günlük dip seviyelerinden toparlandı.

Bu arada piyasa katılımcıları, 2019 bütçesinin olası revizyonu ve Avam Kamarasındaki tartışmanın merkezde olduğu İtalya ve Brexit görüşmelerini takip etmeye devam ediyorlar.

Veri cephesinde Euro bölgesi Perakende Satışları Ekim ayında aylık bazda %0.3 ve bir yıl öncesine göre %1.7 büyüdü. Kuzey Amerika seansında Markit Hizmetler Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) nihai rakamları ile Fed’in Bej Kitabı takip edilecek.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.12 kazanç ile 1.1357 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1264 (28 Kasım dip), 1.1214 (12 Kasım dip 2018) ve 1.1188 (%61.8 Fibo 2017-2018 rallisi) seviyelerinde bulunurken, 1.1418 (4 Aralık zirve), 1.1434 (22 Kasım zirve) ve 1.1473 (20 Kasım zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD