EUR/USD, 1.1260 yakınlarındaki taze 2019 dip seviyelerine geriledi


  • Parite aşağı yönlü baskı altında kalmayı sürdürerek 1.1260/70 bölgesini test etti.
  • ABD Doları 97.00 bölgesinde sağlam kalmaya devam ediyor.
  • Brexit, ticaret görüşmeleri ve Powell’ın konuşması, bugün hissiyatı yönlendirecek.

EUR/USD paritesi 1.1280/90 bandına doğru baştaki kazançlarını hızlıca geri verdi ve satış baskısı altında kalmaya devam ederek 1.1260 civarında yeni yıllık dip seviyelerini kaydetti.

Euro çevresindeki hissiyat, haftanın ilk yarısında bozulmaya devam etmekten başka bir şey yapmadı ve pariteyi 1.1270/60 bandındaki taze 2019 dip seviyelerine gerilemeye zorladı.

ABD-Çin ticaret endişelerinin, iki ülke yetkilileri arasında Pekin’de süregelen görüşmeleri ışığında çok yakın vadede ana mesele olarak kaldığı risk evrenindeki genelleşen aşağı yönlü senaryo karşısında, USD güçlenmesi pariteyi geriletmeye devam ediyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.10 kayıpla 1.1263 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1215 (12 Kasım dip 2018), 1.1200 (psikolojik seviye) ve 1.1118 (aylık 20 Haziran dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1356 (%23.6 Fibo Eylül-Kasım gerilemesi), 1.1385 (55-günlük SMA) ve 1.1419 (100-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR