EUR/USD, 1.1100 seviyesi üzerinde tempo kazanmaya çalışıyor


  • EUR/USD, 1.1100 seviyesini aşmakta kararsız görünüyor.
  • Kuzey Amerika seansının ilerleyen saatlerinde FOMC tutanakları takip edilecek.
  • Fed Başkanı J.Powell Cuma gününde Jackson Hole Sempozyumunda konuşacak.

Euro, ABD Doları karşısında günlük kazançlarına tutundu ve EUR/USD paritesi 1.1100 seviyesi civarında dar bir işlem aralığı içerisinde işlem görüyor.

Parite, bugün şimdiye kadar 1.1100 civarında Salı günündeki kazançlarını sürdürdü ancak bu bölgenin kuzeyine doğru sürdürülebilir bir hareket hala ulaşılmaz görünüyor.

Bu arada parite çok yakın vadede, en azından FOMC tutanaklarının yayınlanması ve Powell’in konuşmasına kadar süregelen konsolidasyonuna devam ediyor görünüyor. ABD’deki önemli risk olayları, Başbakan G.Conte’nin Salı gününde istifa etmesi ve hükümet istikrarsızlığı için Kuzey Ligi Partisi’nden M.Salvini’yi suçladığı İtalya’daki politik çalkantıların yeniden su yüzüne çıkmasını bir şekilde gölgeledi.

Seansın devamında FOMC, Temmuz ayı toplantı tutanaklarını yayınlayacak. Tutanaklar muhtemelen kurul üyeleri arasında faiz oranları ve ekonomik görünümü üzerine ayrılan görüşlerini gösterecektir.

EUR, sonunda üzerindeki aşağı yönlü baskıya yenik düştü ve ABD Doları çevresindeki yenilenen alım ilgisi ve AMB’den gevşeme beklentileri üzerine 1.1100 psikolojik seviyesinin altındaki seviyeleri test etti. Bu da paritenin yukarı yönlü girişimlerinin, AMB’nin Eylül ayında duyurması muhtemel ek gevşeme hazırlıkları üzerine sınırlı göründüğünü söylüyor. Bu senaryo, Euro bölgesi takviminden son dönemde gelen ve bölgedeki ekonomik görünümdeki bozulmayı gösteren zayıf verilerle de teyit edildi. Diğer yandan İtalyan siyaseti de son dönemde bir belirsizlik kaynağı olarak ortaya çıkmış görünüyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.01 kayıpla 1.1098 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1065 (20 Ağustos dip), 1.1026 (1 Ağustos dip 2019) ve 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1140 (21-günlük SMA), 1.1222 (55-günlük SMA) ve 1.1282 (19 Temmuz zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR