EUR/USD, 1.1050 civarında yatay yönlü görünüyor


  • EUR/USD, 1.1050 yakınlarındaki işlem aralığının alt bandında işlem görüyor.
  • Almanya ticaret fazlası, Eylül ayında 19.2 milyar Euro’ya yükseldi.
  • ABD’den Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri takipi edilecek.

EUR/USD paritesi, haftanın sonunda 1.1050/40 civarındaki son işlem aralığının alt bandında seyrediyor.

EUR/USD, 55-günlük SMA’yı test ediyor

Parite, aynı zamanda 55-günlük SMA desteğinin de bulunduğu 1.1050/40 civarındaki 3-haftalık dip seviyeleri bölgesinde baskı altında kalmaya devam ediyor. Bu bölgenin sürdürülebilir şekilde aşağı yönlü bir kırılımı, aşağı yönlü görünümün yeniden ortaya çıkmasına ve başta 1.10 psikolojik seviyesindeki önemli desteğe doğru ekstra kayıplara izin verecektir.

Bu arada ABD-Çin ticaret cephesindeki gelişmeler, küresel piyasalardaki hissiyatı domine etmeye devam ederken, tahvillerde yukarı yönlü bir ayağı desteklerken, güvenli limanlar çevresindeki yumuşak bir görünümü de destekliyor.

Veri cephesinde Almanya ticaret fazlası, Eylül ayında 19.2 milyar Euro’ya beklentilerden fazla yükseldi ve ihracat ve ithalatlar da tahminlerin üzerinde arttı ve önceki ayın kasvetli okumalarını tersine çevirdi.

ABD’den ise Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri ve San Francisco Fed M.Daly’nin konuşması takip edilecek.

Parite, ABD Doları çevresindeki yenilenen alım ilgisi üzerine baskı altında kaldı. Bu arada 1.1180 yakınlarındaki Ekim ayı zirvelerini yukarı yönlü bir kırılım şimdilik uzak görünürken, yakın vadede potansiyel bir konsolidasyon ve alçalan trendin yeniden başlamasının kaynağı olabilir. Paritenin son rallisinin sponsorluğunun ABD Dolarındaki zayıflık tarafından yönlendirilmesiyle Euro bölgesindeki görünüm kırılgan kalmaya devam ediyor ve AMB’nin ‘daha uzun süre için daha gevşek’ duruşunu ve Euro üzerine aşağı yönlü görünümü, en azından orta vadede  gerekçelendiriyor. Ek olarak Almanya ekonomisinin üçüncü çeyrekte resesyona girebileceği olasılığı, görünüm için önemli bir risk olarak kalmaya devam ederken, EUR üzerinde kısa/orta vadeli ufukta ağırlık yaratması bekleniyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.02 kayıpla 1.1048 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1063 (aylık dip 5 Kasım) ve 1.1043 (55-günlük SMA) ve 1.0925 (3 Eylül dip) seviyelerinde bulunurken, 1.1119 (100-günlük SMA), 1.1179 (aylık zirve 21 Ekim) ve 1.1186 (%61.8 Fibo 2017-2018 rallisi) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR