EUR/USD, 1.1050 civarında seyrederken, risk trendleri ve verileri takip ediyor


  • EUR/USD paritesi, 1.10-ortalarındaki tanıdık işlem aralığını koruyor.
  • Almanya’dan mali teşvikler söylentileri hızlıca kayboldu
  • ABD Üretici Fiyat Endeksi verileri takip edilecek.

EUR/USD paritesi, Perşembe günkü AMB toplantısı öncesinde artan ihtiyatlılık üzerine 1.1050 bölgesi civarında birkaç-seanslık yatay yönlü görünümünü sürdürüyor.

EUR/USD, risk trendleri ve AMB’ye odaklandı

Parite, piyasaların Perşembe günkü Avrupa Merkez Bankası (AMB) toplantısına yaklaşmasıyla 1.1000 seviyesi üzerinde cansız bir görünümle işlem görmeye devam ediyor.

Merkez bankasının yarınki toplantıda, enflasyon baskılarını arttırma ve ekonomik yavaşlamayla mücadele hedefli daha gevşek parasal koşullar  duyurması bekleniyor.

Bu arada Alman hükümetinin bazı mali teşvikler sağlayabileceği olasılığına dair piyasa söylentileri, Salı gününde EUR’a oksijen sağladı ancak bu etkiler hızlıca kayboldu.

Veri cephesinde Euro bölgesinden herhangi bir veri beklenmezken, ABD’den Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verileri takip edilecek.

Paritenin Perşembe günkü AMB toplantısının beklenmesiyle şu anki seviyelerde stabilize olması bekleniyor. 1.10-üzeri seviyelere önceki yükselişi, yerel verilerden gelen son zayıf okumaların Euro üzerindeki baskısını sürdürmesi ve AMB teşvikleri için gerekliliği güçlendirmesiyle sadece düzeltme olarak görünüyor. Bu görüş, aynı zamanda yukarı yönlü seyrek girişimleri de sınırlı tutması bekleniyor. Siyasi cephede ise İtalyan çalkantıları şimdilik yatışmış görünürken, anlaşmasız bir Brexit senaryosu üzerine endişeler de bir şekilde teskin oldu.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.05 kazanç ile 1.1049 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0925 (3 Eylül dip 2019), 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) ve 1.0569 (aylık 10 Nisan dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1084 (5 Eylül zirve), 1.1163 (26 Ağustos zirve) ve 1.1172 (55-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR