EUR/USD, 1.1050/60 civarında yatay yönlü görünüyor


  • EUR/USD, 1.1050/60 bandında Perşembe günkü kazançlarını sürdürüyor.
  • Risk iştahı trendleri Cuma gününde karışık görünüyor.
  • Almanya Üretici Fiyatları Ağustos ayında aşağı yönlü sürpriz yaptı.

Euro çevresindeki iyimserlik, haftanın sonunda bozulmadan kalmaya devam ederken, EUR/USD paritesi, Avrupa açılış zili öncesinde 1.1050/60 bandında seyrediyor.

EUR/USD ticaret gelişmelerini izliyor

Parite, piyasa katılımcılarının son FOMC toplantısını sindirmeye devam etmesi ve yeniden ABD-Çin ticaret cephesine odaklanmasıyla Cuma gününde üst üste ikinci seansında yükseliyor.

İki-taraftan müzakerecilerin, Ekim ayı başlarındaki üst-düzey görüşmeler öncesinde bir kere daha bir araya gelmeleri bekleniyor.

Bu arada Alman 10-yıllık Tahvil faizleri % -0.45 bölgesi civarında güçlü dirençle karşılaşmış görünürken, ABD 10-yıllık tahvil faizleri %1.90 yakınlarındaki zirvelerinden aşağı yönlü düzeltmesini sürdürüyor. Tahvil faizlerindeki hareket, ABD-Alman tahvil faizleri farkını 225 baz puana düşürdü ve paritenin toparlanmasını destekledi.

Veri cephesinde Almanya Üretici Fiyatları Ağustos ayında aylık bazda %0.5 daraldı ve bir yıl öncesine göre%0.3 yükseldi ve iki okuma da beklentilerin altında geldi.

EUR/USD paritesi bu hafta şimdiye kadar net bir yönden yoksun şekilde işlem görüyor. EUR, yeniden başlatılan QE programı kapsamında aylık 20 milyar Euro'luk tahvil alımları duyurusunun bir şekilde beklentilerin bir miktar gerisinde kalmasından sonra parlaklığını biraz kaybetti. Ancak, halen devam etmekte olan toparlanma, bölgedeki aralıksız yavaşlama karşısında Avrupa Merkez Bankası'nın uzun vadeli parasal koşullarını ve Alman ekonomisinin 3. çeyrekte teknik durgunluğa girebileceği ihtimaliyle her zaman düzeltici olarak görülüyor. Bu kasvetli senaryoya ek olarak, AB araçlarının ithalatına ilişkin olası ABD tarifeleri masada hala iyi seyrederken, Brexit etrafındaki belirsiz belirsizlik de aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.14 kazanç ile 1.1056 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0990 (16 Eylül dip), 1.0925 (3 Eylül dip 2019) ve 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1109 (aylık 13 Eylül zirve), 1.1163 (26 Ağustos zirve) ve 1.1179 (100-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR