EUR/USD, 1.1020 yakınlarındaki taze dip seviyelerine geriledi


  • EUR/USD, 1.1020 bölgesindeki yeni 2-günlük dip seviyelerine geriledi.
  • USD-alımları DXY’nin toparlanmasını destekledi.
  • Önemli destek 1.0990 seviyesinde geliyor (Pazartesi/Salı dip).

Euro çevresindeki satış baskısı tempo kazanırken, EUR/USD paritesini 1.1020/15 bandındaki yeni 2-günlük dip seviyelerine sürükledi.

EUR/USD, doların güçlenmesi üzerine daha zayıf

Parite, ABD Doları talebindeki yenilenen artış üzerine 1.1040 bölgesindeki 100-saatlik ve 200-saatlik SMA’ları aşağı yönlü kırmasının ardından Cuma gününde günlük gerilemesini hızlandırdı.

ABD Doları baştaki kötümserliğini geri çevirdi ve şimdi 98.00-ortalarındaki taze zirvelerine yükselerek pariteyi ekstra baskı altında bıraktı. Ek olarak ABD Doları çevresindeki hissiyat, Fed’den bir diğer repo operasyonunun ardından daha da güçlenmiş görünüyor.

Veri cephesinde Almanya Üretici Fiyatları Ağustos ayında aylık bazda %0.5 daraldı ve bir yıl öncesine göre%0.3 yükseldi ve iki okuma da beklentilerin altında geldi.

EUR/USD paritesi bu hafta şimdiye kadar net bir yönden yoksun şekilde işlem görüyor. EUR, yeniden başlatılan QE programı kapsamında aylık 20 milyar Euro'luk tahvil alımları duyurusunun bir şekilde beklentilerin bir miktar gerisinde kalmasından sonra parlaklığını biraz kaybetti. Ancak, halen devam etmekte olan toparlanma, bölgedeki aralıksız yavaşlama karşısında Avrupa Merkez Bankası'nın uzun vadeli parasal koşullarını ve Alman ekonomisinin 3. çeyrekte teknik durgunluğa girebileceği ihtimaliyle her zaman düzeltici olarak görülüyor. Bu kasvetli senaryoya ek olarak, AB araçlarının ithalatına ilişkin olası ABD tarifeleri masada hala iyi seyrederken, Brexit etrafındaki belirsiz belirsizlik de aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.25 kayıpla ile 1.1013 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0990 (16 Eylül dip), 1.0925 (3 Eylül dip 2019) ve 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1109 (aylık 13 Eylül zirve), 1.1163 (26 Ağustos zirve) ve 1.1179 (100-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR