EUR/USD, 1.0980 yakınlarındaki seans zirvelerine doğru hareket etti


  • EUR/USD, baştaki yatay yönlü görünümünü yukarı yönlü kırdı.
  • USD-satışları paritenin yükselişini destekliyor.
  • FOMC tutanakları bekleniyor.

Euro çevresindeki pozitif görünüm, ABD Dolarının ılımlı bir refleksif gerilemesi üzerine hızlanırken, EUR/USD paritesini 1.0980 civarındaki günlük zirveleri bölgesine yükseltiyor.

EUR/USD, ABD verileri ve ticaret gelişmelerini izliyor

Parite, üst üste iki günlük çekilmesinin ardından, ABD-Çin vizelerine dair haberler üzerine ABD Doları çevresindeki satış baskısını takiben yükselişine kaldığı yerden devam ediyor görünüyor.

ABD Dolar Endeksi (DXY) baştaki kazançlarını geri vererek 99.00 psikolojik seviyesi altındaki bölgeye geri döndü ve aynı zamanda taze günlük dip seviyelerini kaydederken, paritenin yukarı yönlü düzeltme hareketini destekliyor.

Bu arada yatırımcılar, Perşembe ve Cuma günlerinde Washington’da gerçekleşmesi beklenen ABD-Çin ticaret görüşmeleri ile birlikte, gündemin en üstünde Brexit’in olduğu önümüzdeki haftaki önemli AB Zirvesi öncesinde tetikte kalmaya devam ediyorlar.

Veri cephesinde Euro bölgesinden bugün herhangi bir veri beklenmezken, Kuzey Amerika seansında yayınlanacak olan FOMC tutanakları öncesinde ABD’den JOLTs İş Açıklıkları, Toptansatış Envanterleri ve ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu takip edilecek. 

Parite, değişen risk trendleri üzerine 1.10 civarını geri almakta zorlanıyor. Aşağı yönlü trendin yeniden ortaya çıkmasının, paritenin bu direnç bölgesinin yakın vadede sürdürülebilir bir görünümle aşmakta başarısız olmasıyla birlikte tempo kazanması bekleniyor. Bölgedeki aralıksız yavaşlama da Avrupa Merkez Bankası'nın uzun vadede daha gevşek parasal duruşunu gerekçelendirirken, EUR çevresindeki aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor. Bu kasvetli senaryoya ek olarak, AB araçlarının ithalatına ilişkin olası ABD tarifeleri masada hala iyi seyrederken, Brexit etrafındaki belirsiz belirsizlik de aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.21 kazanç ile 1.0979 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0879 (2019 dip 1 Ekim), 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) ve 1.0569 (aylık dip 10 Nisan 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1000 (aylık zirve 7 Ekim), 1.1061 (55-günlük SMA) ve 1.1109 (aylık 13 Eylül zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir. 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR