EUR/USD, 1.0860 seviyesi üzerindeki haftalık zirvelerini test ediyor


  • EUR/USD, Salı gününde 1.0860/65 bandına doğru yükseldi.
  • ABD Doları çevresindeki aşağı yönlü görünüm değişmeden kalıyor.
  • COVID-19 korkuları küresel piyasalardaki fiyat hareketini yönlendiriyor.

Euro, Salı gününde bir diğer seansta pozitif görünümünü sürdürürken, EUR/USD paritesini, 1.0865/70 bandındaki haftalık zirveleri bölgesine yükseltiyor.

EUR/USD, koronavirüs ve USD’yi izliyor

EUR/USD paritesi Salı gününde üst üste üçüncü gününde kazançlar kaydediyor ve 1.0780 bölgesindeki geçtiğimiz haftaki 2020 dip seviyelerinden toparlanmasını sürdürmeyi başarıyor.

Paritenin yükselişi, Çin koronavirüsü (COVID-19) çevresindeki artan korkular ve güvenli limanlar için ısrarlı talebin ABD Tahvil faizlerini %1.37 civarında en son Temmuz 2016’da gördüğü seviyelere gerilemesini teşvik etmesiyle, ABD Dolarının düzeltme gerilemesiyle destek buluyor.

Ek olarak Pazartesi günkü Almanya IFO anketinden gelen pozitif sonuçlar da, 1.08 seviyesinin oldukça üzerinde konsolide olmaya çalışan pariteye ekstra )ve beklenmedik) kanatlar sağladı.

Veri cephesinde Euro bölgesinden önemli herhangi bir veri beklenmezken, ABD’den S&P/Case-Shiller Konut Fiyatları Endeksi ve Conference Board’ın Tüketici Güveni Endeksi verileri takip edilecek. Ayrıca FOMC’den R.Clarida, NABE konferansında bir konuşma yapacak.

EUR/USD paritesi, Almanya’dan gelen pozitif sonuçlar üzerine bu hafta şimdiye kadar değişmeden kalıyor ve aynı zamanda 2020 dip seviyeleriyle arasına mesafe koymayı başarıyor. Fiyat hareketinin özel yönlendiricisi olarak Wuhan koronavirüsünden gelişmelere tepki olarak değişen risk iştahı trendleriyle birlikte USD-dinamiklerini takip etmeyi sürdürüyor. Piyasaların odağı, daha veri tabanlı duruşa doğru kayarken, Çin ve ABD ikinci faz ticaret anlaşması için ısınıyor. Daha makro bir açıdan, bölgede yavaşlama bozulmadan kalmaya devam ederken, AMB’den ‘daha uzun süre için daha gevşek’ duruşu ve süregelen (geçici?) toparlanmaya rağmen Avrupa para birimi üzerine ihtiyatlı/aşağı yönlü görüşü  gerekçelendirmeye devam ediyor. 

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.10 kazançla 1.0863 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0777 (haftalık/2020 dip 20 Şubat), 1.0710 (aylık dip 5 Ocak 2016) ve 1.0569 (aylık 10 Nisan dip 2017).seviyelerinde bulunurken, 1.0863 (zirve 21 Şubat), 1.0879 (2019 dip 1 Ekim) ve 1.0892 (%23.6 Fibo 2020 gerilemesi) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir. 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR