EUR/USD, 1.0830 yakınlarında baskı altında, ZEW verileri bekleniyor


  • EUR/USD, önemli veriler öncesinde 1.0830 yakınlarında aşağı yönlü kalmayı sürdürüyor.
  • Koronavirüs ve USD-güçlenmesi parite üzerinde ağırlık yaratmayı sürdürüyor.
  • Almanya/Euro Bölgesi ZEW anketi bekleniyor.

Euro için talep bir diğer haftada depresif kalmayı sürdürürken, EUR/USD 1.0820 civarındaki en son Nisan 2017’de ziyaret ettiği seviyelerdeki önceki 2020 dip seviyeleri üzerinde seyretmeyi başarıyor.

EUR/USD şimdi verilere bakıyor

ABD Doları çevresindeki ısrarlı alım ilgisi ve Çin koronavirüsü (COVID-19) çevresindeki endişeler, Euro çevresindeki hissiyata zarar vermeye devam ediyor ve EUR/USD paritesi aşağı yönlü ısrarlı baskı altında kalmayı sürdürüyor.

EUR/USD paritesindeki nadir yukarı yönlü girişimler, ABD verilerinden gelen pozitif sonuçlar ve Euro bölgesi verilerindeki zayıflığa tepki olarak değişen risk iştahı trendleri bağlamında yatırımcıların ABD Doları için tercihlerini sürdürmesiyle şimdiye kadar 1.0850 bölgesi civarında sınırlı kalmayı sürdürüyor.

Veri cephesinde Euro bölgesinden ZEW anketi sonuçları beklenirken, ABD’den NY Empire State Endeksi, NAHB Endeksi ve TIC Akışları verileri takip edilecek. 

Euro çevresindeki genelleşen aşağı yönlü görünüm üzerine 1.08 psikolojik seviyesindeki önemli destek yakınlarında işlem gören EUR//USD için haftanın ilk yarısında rahatlama fırsatı görünmüyor. Fiyat hareketinin özel yönlendiricisi olarak Wuhan koronavirüsünden gelişmelere tepki olarak değişen risk iştahı trendleriyle birlikte USD-dinamiklerini takip etmeyi sürdürüyor. Piyasaların odağı, daha veri tabanlı duruşa doğru kayarken, Çin ve ABD ikinci faz ticaret anlaşması için ısınıyor. Daha makro bir açıdan, bölgede yavaşlama bozulmadan kalmaya devam ederken, AMB’den ‘daha uzun süre için daha gevşek’ duruşu ve süregelen (geçici?) toparlanmaya rağmen Avrupa para birimi üzerine ihtiyatlı/aşağı yönlü görüşü  gerekçelendirmeye devam ediyor. 

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.09 kazançla 1.0838 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0827 (haftalık/2020 dip 14 Şubat) , 1.0814 (%78.6 Fibo 2017-2018 rallisi) ve 1.0569 (aylık dip 10 Nisan 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.0957 (haftalık zirve 10 Şubat), 1.1017 (21-günlük SMA) ve 1.1076 (55-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR